Jestliže si tento víkend chcete odpočinout anebo vás čeká nepopulární hromada na žehlení, mrkněte se, co dávají v televizi. Pár snímků, které se k relaxaci hodí, jsme přeci jen našli… 

 

Pá 18. 2. 2005 - HBO2  22:00

Tempted

Má zdravotní problémy a o 30 let mladší manželku, které chce odkázat veškerý majetek. Nejprve se však chce ujistit, že ho doopravdy miluje a proto ji podrobí testu věrnosti…

 

 

So 19. 2. 2005 - Nova 14:10 

Náhodný turista

Hrdinou křehkého snímku o osamělosti, strachu ze skutečného života, ale i lásce, která tuto neviditelnou zeď dokáže překonat, je uzavřený a samotářský "náhodný turista" živící se psaním cestopisných příruček pro obchodníky, kteří neradi cestují. Právě proto je symbolem jeho knížek pohodlný ušák s křídly.

 

So 19. 2. 2005 - HBO  14:10

Down with Love

Vtipné hříčky a slovní smeče pronásledují casanovu Catche.

New York. Šedesátá léta. Vlastně jejich dokonalá iluze. Spisovatelka Barbara Novak chce s pomocí redaktorky Vikki získat popularitu svou knihou "Kašlu na lásku". Dokazuje v ní, že moderní žena má stejná práva a možnosti jako muži. Chce skvělou kariéru a nezávazný sex, u něhož nemusí zrovna umírat láskou.

Tento ryze mužský náhled ale inspiruje casanovu a brilantního novináře "Catche", aby Barbaru sbalil a předvedl jí, co vlastně muži chtějí. Samozřejmě, že se oba mýlí.

 

So 19. 2. 2005 - Čt 2  21:55

Samota duše mé

Hodinový dokument o slavné české pěvkyni Emě Destinnové. Scénář a režie P. Skála.

 

 

Ne 20. 2. 2005 - ČT2  10:30

Kamera na cestách: Tučňáci ve městě

Před více než patnácti lety se na jednu z turisticky nejatraktivnějších pláží Jihoafrické republiky připlula podívat skupinka zvědavých tučňáků brýlových, kteří sídlili na poměrně vzdálených ostrovech. Roztomilým návštěvníkům se tu zalíbilo - a dnes jejich kolonie čítá více než čtyři tisíce jedinců.

O zvláštním soužití sluncechtivých turistů a obyvatel letoviska a černobílých ptačích klaunů vypráví koprodukční dokument Trevora de Kocka, který vznikal v průběhu dvou let za použití nejmodernější snímací techniky.

Budeme mít unikátní možnost sledovat příběh tučňáčího páru Henryho a Margot, ale také skupinky tučňáčích hejsků, s nimiž pronikneme do ulic města, na golfové hřiště i do lidských obydlí.

Ve filmu se mísí humor, romantika, ale také motiv nebezpečí v podobě ropné skvrny...

 

Ne 20. 2. 2005 - HBO 18:00  

O Schmidtovi

Warren Schmidt má za sebou hned několik životních kolizí. Byl propuštěn do důchodu, zemřela mu manželka a jeho jediná dcera Jeannie se právě chystá vzít si hlupáka. Bez práce, bez manželky a bez rodiny Warren nenachází důvod pro co dále žít. Nejlepším řešením se mu jeví cesta za nalezením vlastních kořenů.

 

Ne 20.2.2005 - HBO2 21:00  

Smoochy

Děti jsou unešeny, televizní diváci ho zbožňují. To je pravá chvíle, aby stále více populární nosorožec Smoochy nahradil již okoukaného Duhového Rudolfa v nejsledovanější dětské televizní show. Odvržená televizní hvězda má od tohoto okamžiku pouze jediný cíl: vzít nosorožci naději na úspěch. Danny DeVito nejen režíruje, ale objevuje se také v jedné z hlavních rolí této škodolibě zamotané bláznivé americké komedii. Robin Williams se svým proslulým vtipem hraje bláznivého Rudolfa.

Reklama