profimedia-0257371348.jpg
Foto: Profimedia

Kořenová vězeňkyně
Strhující lidský příběh, který vešel ve známost jako Kořenová vězeňkyně, odvysílala před několika lety televize Nova. Sedmapadesátiletá žena Zdena v něm sama strávila celou noc uvězněná pod kořenem stromu v lese. Přestože byla jen několik metrů od svých přátel, ti ji ve tmě nemohli najít. Na tomto příběhu není nic vtipného a nikdo by si určitě nechtěl prožít podobnou noc hrůzy, ale způsob, jakým byla reportáž zpracována pomocí rekonstrukce přeci jen budí pousmání.

Záludné pokrmy
Televizní pořad Prostřeno, ve kterém každý týden soutěží amatérští kuchtíci o to, kdo nejlépe uvaří, je bizarních momentů plná. Soutěžící se mnohdy trápí s cizími výrazy. Nikdo jim to samozřejmě nemůže mít za zlé, protože žádný učený z nebe nespadl, ale způsoby, jakým soutěžící v rámci jednoho dílu přečetli cheescake jsou prostě zábavné.

Načatá soutěžící na Rande
V roce 1997 se na obrazovkách televize Nova objevil pořad Rande. Šlo v podstatě o seznamku, kde se skupina dívek ucházela o srdce jednoho chlapce nebo se skupina chlapců ucházela o srdce jedné dívky. A přitom museli všichni plnit podivné úkoly, které je měli sblížit a ukázat, kdo se ke komu nejlépe hodí. Pořadem provázeli Slávek Boura a Markéta Mayerová a o podivné momenty skutečně nebyla nouze. Ze soutěžících totiž z nervozity padaly opravdu perly.

Kolotočové skifi
Pavel Poulíček musel v soutěži Kolotoč prokázat pořádnou dávku trpělivosti. Někteří soutěžící totiž z nervozity zmatkovali, točili kolem, i když neměli, stále dokola opakovali stejná písmena nebo nemohli přijít na jedno jediné poslední písmenko v tajence. Občas pobavili i tím, co řekli. Jedna soutěžící se například přiznala k tomu, že čte ráda skifi. Jiná se prohlásila za vdovu, načež se následně opravila, že je vlastně jen v důchodu. Chudák manžel!

Pokus s vodou
V dalším případě je opět v hlavní roli reportáž televize Nova. V ní chtěla redaktorka ilustrovat, že -15 °C je opravdu teplota hluboko pod bodem mrazu. Vyzkoušela proto, co se stane s vodou za dvě a půl hodiny. A stalo se to, co asi všichni tušili. Voda zmrzla.

Kultovní kuřecí kůžičky
Kuchař samouk a kutil všeuměl Láďa Hruška v minulosti přispíval do Televizních novin svými jednoduchými a prý i chutnými recepty. Proslavil nejen smažený sýr z hrnečku, ale třeba i kuřecí kůžičky, které si potom lidé v řeznictví žádali jako diví.

Vyostřený závěr AZ Kvízu
I pohodová soutěž v podobě AZ Kvízu může přinést vyostřený moment. Jakub vyhrál, přestože nevěděl téměř nic, takzvaně si výhru vymačkal, jak na konci okomentovala jeho soupeřka a pohrozila mu, že ho za to ještě zbije.

Potrkaný beran
Pozadu nejsou ani naši slovenští bratia. Jejich televize JOJ přišla mimo jiné s reportáží o zoofilii. Naštvaný majitel stáda beranů si v ní stěžuje, že mu podezřelý člověk znásilnil jedno ze zvířat. V investigativní reportáži se dokonce podařilo vyzpovídat i domnělého pachatele tohoto činu.

Řezáčova angličtina
Již mezi kultovní se řadí rozhovor s českým běžcem na lyžích Stanislavem Řezáčem. Ten po závodě smíchal několik jazyků dohromady – odpovídal česky, anglicky i německy zároveň. Snaha se ale cení!