Novodobým trendem dnešních domácností je mít televizor pokud možno v každé místnosti, ložnici nevyjímaje. Tam ale přece nepatří, nebo podle vás ano?

televize

V ložnici se má dělat něco jiného než se dívat na televizi. Třeba „číst“. :) Ne, vážně, ať už nahlédneme do domácností ostatních lidí prostřednictvím různých televizních soutěží a dokumentů, nebo do ní nahlédneme přímo osobně, zjišťujeme, že místo zarámovaných svatebních fotografií visí nyní na čestném - čelním místě pěkná plazma. A pokud nevisí, je umístěna pěkně v rohu, v místě, kam lze na televizní obrazovku z postele vidět nejlépe.

Díky závratně klesajícím cenám elektroniky závratně stoupá i nákup televizorů. Slušnou plazmu nebo LCD dnes pořídíte prakticky za „babku“. A proč by si tedy děda, který tu babku doma má, ten nový televizor nepořídil?  

Ano, to je ještě celkem pochopitelné. Starší manželé už noci plné vášní neprožívají. Taktéž lidé nemocní a upoutaní na lůžko, pro ně je televizor příjemným společníkem, ale čím dál častěji se setkáváme s televizorem i v ložnici u mladých lidí, u novomanželů nebo partnerů, žijících spolu jen tak na hromádce.

Čtení už se dnes moc nenosí, bolesti hlavy, to je ještě trapnější výmluva. Vedou televizní filmy a seriály.
„Počkej, až to skončí“
Ale než to skončí, druhá polovička většinou už spí. Tak usneme taky, z posledních sil zmáčkneme televizní ovladač, případně necháme televizi puštěnou až do rána. Jako jakousi novodobou ukolébavku před spaním.  

Anonymní otázka

Čtěte také:

 

Reklama