Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky s nickem Tana M a určitě stojí za přečtení.

Psala  jsem svůj  skoro  první  příspěvek  pro  tak úžasný WEB  jako je Žena- in.cz  o  tělesných trestech ve  školách. Byl to  můj první příspěvek na Ženě in.  Ale dnes vám napíšu o tělesných trestech které praktikovala "zběsilá učitelka" v  mateřské školce v Alšových sadech na Praze 4, skoro před 25 lety.

Éra školek byla velmi velká . Moje dítě těžce usínalo, a povinností dětí  ve školkách byl vždy spánek po obědě. Můj syn spal po obědě velmi špatně, a jeho kamarád Michal taky . Po obědě děti musely spát, ale těm dvou klukům a jedné holčičce to moc nešlo. Jediné co "rádoby"  učitelku napadlo, aby děti nerušily , tak vzala náplast, klasickou textilní leukoplast a klukům i holčině zalepila pusu náplastí. Tělesný trest  v mateřské  školce!!!!!

A   jak jsme  to vlastně zjistili? Nevím, zda to byla  náhoda, nebo  sled  událostí: Když jsem  šla vyzvednout kluka hned po obědě, vzala jsem svojí kamádku, a šly jsme  naše  děti předčasně  vyzvednout ze školky. "Všechny 3 děti s přelepenou pusou  náplastí. HRŮZA, vztek ve mně, který jsem měla  já  i moje kamáradka taky. Já však  měla sílu a odvahu, začala jsem na učitelku křičet, co si to dovoluje, že to tak nenechám.

Učitelka se otočila na podpatku a snažila se dětem leukoplast rychle sundat. Co  svět  nechtěl,... textilní náplast nešla  z  pusinek  dětí sundat. Při křiků  dětí přišla paní ředitelka školky, která o ničem nevěděla, moc se nám obou maminkám omlouvala.  Nepříčetná učitelka dostala snad důtku, a my obě dvě  maminky jsme děti zapsaly do jiné školky. 

Závěrem. Svěříte své dítě ve školce člověku, který je snad duševně nemocný.\? Všude ve světě si rodiče mají možnost zjistit, kdo a  jak se o jejich děti stará.. Tento tělesný trest pokládám za jeden snad z těch nejhorších, protože malé dítě se nedovede vůbec , ale vůbec bránit.

Hezký den bez tělesných trestů dětí. Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Tano M, vidíte, my jsme se s kolegyněmi v redakci pozastavovaly nad tělesnými tresty ve školách a ve snu by nás nenapadlo, že ani ve školkách to nebylo nic neobvyklého.

Jaké zkušenosti máte s tělesnými tresty vy, milé ženy-in? Trestali vás rodiče výpraskem? Kdo měl u vás větší autoritu, otec nebo matka? Jak trestáte svoje děti vy? Máte nějakou osvědčenou výchovnou metodu? Prozraďte nám ji. Pište, diskutujte a podělte se o své názory i zážitky na téma: Tělesné tresty

redakce@zena-in.cz

Reklama