Teleshopping. Valí se na nás reklamy z televize, schránky na dopisy jsou zahlcené barevnými letáčky, dokonce existuje speciální televizní stanice, která vysílá nabídky firem, které vám své skvělé výrobky zašlou až domů. Usměvavé herečky s perfektně vypracovanými těly se vás snaží přesvědčit, že díky tomuto přístroji budete mít za pár dnů opravdu skvělou postavu. Omšelý herec doporučuje mužům fitness stroj na svaly – Schwarzenegger hadr!  Pokud nechcete cvičit, stačí třeba masážní pásy a při pohledu na opálenou slečnu v uzoučkých plavkách u moře vám celulitida mizí sama od sebe a vaše křivky by vám záviděla leckterá modelka!

Nebo kuchyňské roboty, pánve, lívanečníky! Zeleninu si můžete nakrájet skvělými ocelovými noži, mixér vám rozdrtí i beton a maso či lívance budou jak z kuchyně pětihvězdičkového hotelu. A co teprve Horst - zvláštní pán se zlatými náušnicemi a prsteny, který svou mírně opožděnou pomocnici Gábi poučuje o tom, jak nejlépe používat kuchyňské nástroje. A Gábi kulí oči a diví se, že jde nádobí omýt v teplé vodě a ono je čisté! Do té doby ho asi čistila pískem. I když to by nemohla mít dlouhé nalakované nehty...

A vysavače, utěrky, čističe! Bez nich budu mít doma vždy nepořádek anebo se při uklízení běžnými prostředky zbytečně nadřu. Ale teď můžu jenom sedět a dívat se, jak mi po pokoji jezdí vysavač a sám od sebe uklízí!

Důchodkyně od té doby, co má kosmodisk, poskakuje jako křepelka, do té doby se nemohla ani pohnout. Pevný pás mi stáhne páteř tak, že ji vůbec necítím a tudíž nemám žádné bolesti a mohu dělat věci, na které jsem už zapomněla!

A to vše vyrobeno z vysoce kvalitního materiálu, dokonce použitého při výrobě amerických raketoplánů, za využití kosmických technologií, vše je superodolné, supervýkonné, luxusní, nepotřebujete už elektrické kabely, zásuvky, baterie – prostě nekupte to! Vždyť se to vyplatí! Původní cena 1 500 Kč je snížena o polovinu, když zavoláte do hodiny, a navíc k tomu dostanete zdarma utěrku na brýle!

Ale nejen tyto výrobky jsou vám vnucovány. V posledních měsících mne vyloženě děsí námi všemi tak oblíbená dvojice Eva a Vašek a jejich hudební skupina Surf. Co (soda jedlá)na tom, že jsem o nich nikdy neslyšela a z rychlého průzkumu, který jsem provedla, nezná je nikdo v mém okolí. Píseň Bílá orchidej mi zní v uších čím dál tím častěji. A to už prosím díky vděčným posluchačům, obdrželi platinovou desku!

Jenže, když se podívám do marketingových průzkumů, zjistím, že teleshopping v naší zemi velkou popularitu nemá, lidé nejsou spokojeni s výrobky, kontroloři ze Státní obchodní inspekce zjistili, že mnoho výrobků je nejen závadných, ale dokonce životu nebezpečných. Přesto vím, že dnes nebo zítra na mne opět z poštovní schránky spolu se složenkami vykoukne nějaký ten „provařený“ obličej a  bude mi nabízet další super výrobek. A já? Nekoupím! I kdyby se přetrhli – nekoupím! Ale kdo tedy ty pomocníky v domácnosti a jiné extra věci kupuje?

Nakupujete v teleshoppingu?
   Věříte reklamám na super výrobky?
      Myslíte, že se to vyplatí?
         A co Eva a Vašek?

            Nebo Horst a Gábi?

                Znáte je?
                     Kupujete zaručeně "super" výrobky z teleshoppingu?
                           Jaké s nimi máte vy nebo vaše okolí zkušenosti?
                                Myslíte, že je toto nakupování výhodné?
                                   Lezou vám reklamy a letáčky na nervy a proč?
                                       Věříte Zedníčkovi a Švandové?
                                           Nebo Jiřině Bohdalové?
                                                Znáte Evu a Vaška?
                                                    Nebo Horsta a Gábi?
                                                        pište na: redakce@zena-in.cz
  

Reklama