Podle mě je teleshopping dobrý tak akorát na prodej neprodejného zboží. To, co se v takovýchto pořadech nabízí, má do kvalitního zboží hodně daleko. Navíc si tyto výrobky nemůžete prohlédnout detailně, dovíte se o nich jen reklamní, a často zavádějící informace, které mají jediný smysl, přesvědčit jednodušeji myslící osoby, že to je právě to jediné, co potřebují. Reklamy a teleshopping obecně by neměly být návodem pro koupi něčeho. Možná jen inspirací na druh výrobku.

Je rozhodně důležité si zjistit o výrobku co nejvíc informací, jak od výrobce či prodejce, tak od lidí, kteří jej už někdy používali. Praktické zkušenosti jsou k nezaplacení. Výrobky nabízené v teleshoppingu si tedy rozhodně nekupuji. Je ale pravda, že využívám hodně internetových obchodů, kde se způsob nákupu příliš neliší od nákupu přes telefon. Taky si nemohu na výrobek sáhnout, vyzkoušet jej apod.

Ale nakupuji tímto způsobem jen výrobky, jako je drobná elektronika, spotřební materiál pro tiskárnu a podobné zboží. Prostě si vyhledám více nabídek a rozhodnu se pro tu nejvýhodnější jak z pohledu ceny, tak kvality. Samozřejmě i zde (ferokyanid draselný)je mnoho nástrah. Je potřeba opravdu pátrat po více nabídkách, ceny se často u stejných výrobků liší i v několika řádech. A hlavně je nutné vybrat správný e-shop. Aby webové stránky byly profesionálně zpracované, aby byly k dispozici detailní údaje o firmě, sídle firmy i o osobách, které jsou uvedené jako majitel či provozovatel obchodu atd. Pak už není problém. Stačí párkrát kliknout a zboží je objednané. Navíc v mnoha obchodech už se při platbě předem neplatí ani poštovné a balné. Takže teleshoppingu rezolutní  NE, ale internetovým obchodům říkám ANO.

slonbidlo


Také někdy využívám internetové obchody, dokonce si někdu zajdu do obchodu kamenného, zboží prohlédu, a pak ho po internetu objednám - bývá levnější.
Využíváte e-shopping?

TELESHOPPING
Kupujete zaručeně "super" výrobky z teleshoppingu?
Jaké s nimi máte vy nebo vaše okolí zkušenosti?
Myslíte, že je toto nakupování výhodné?
Lezou vám reklamy a letáčky na nervy a proč?
Věříte Zedníčkovi a Švandové?
Nebo Jiřině Bohdalové?
Znáte Evu a Vaška?
Nebo Horsta a Gábi?
PODĚLTE SE S NÁMI O VAŠE ZÁŽITKY a pište na:
redakce@zena-in.cz
  
Nejzajímavější příspěvek bude po zásluze odměněn a výhru přiveze až domů Zedníček (možná)

Reklama