Tento „vydařený“ pořad se mi dařilo až do včerejška úspěšně přepínat, pro významnou zkušenost s několika výrobky, které jsem si tedy touto formou nepořídila já sama, ale moji důvěřivý známí. Včera jsem náhodou po dlouhé době přepnout zapomněla a shlédla pár novinek. Vzpomněla jsem si, jak si před časem naběhlo mé okolí...

 

Lux, který udrží pět bowlingových koulí

Maminka zachvácena jeho neuvěřitelnou sací silou, demonstrovanou na bowlingových koulích, žhavila telefonní linku. Shlédla jsem tedy upoutávku na ten zázrak, kterým hodlala oblažit svou domácnost. Pokusila jsem se jí ten nápad vymluvit. Bowling jsem si párkrát zahrála. Napadlo mě, že jakýkoli lux by stěží udržel byť jen jednu z koulí, která se mnou, při  pokusu o sportovní výkon, úspěšně vymetla dráhu, ale že by hned pět? Navíc pokud by měl takovou sílu, v následující ukázce s počítačovou klávesnicí by z ní vyzobal všechna písmenka a záclony by zhltnul i s  garnýží. Ale máma si nedala říct.

O měsíc později jí na dobírku dorazil malý chcípáček, který byl rád, když do sebe vcucnul korálek.

 

Mixér, který drtí dlažební kostky

Tak ten zase uchvátil moji kamarádku. Nevím, snad si chtěla vyrobit vlastní drť z dlažebních kostek, ale to, co jí dorazilo na dobírku, chtěla napřed vyzkoušet na obyčejné mrkvi. 1 – 2 – 3  a bylo po zázraku… navíc strašně smrděl. Když jsme ho otočily, uviděly jsme drátky, v té chvíli do černa spálené, které měly tloušťku drátků žároviček od Li-Čonga na vánoční stromek.

Napadlo mě, že může být ráda, když po tomto experimentu vůbec ještě žije.

 

V této souvislosti si pamatuji, kterak v TV zprávách řešila ČOI několik takovýchto výrobků, nabízených touto cestou, na úrovni žalob pro ohrožení zdraví. Konkrétně se jednalo o báječnou perličkovou koupel do vany, která mohla být směle použita jako originální druh sebevraždy, a termo pás a la sebeupálení, jehož uživatelka měla výrazné štěstí, že jej neměla zrovna na sobě. Takhle jí pouze vzplála postel.

Ještě si neodpustím zkušenost jednoho kamaráda, který zahlcen vidinou svalnaté postavy a bezva kondičky pořídil takto skládací cvičební nástroj. Zacvičil si, dle návodu tu „věc“ snadno složil a zasunul pod postel. Už ji ovšem nikdy nerozložil.

 

Včera jsem měla možnost vidět pár dalších zázraků a u ukázek jsem se dobře pobavila. Takový termouklízecí mop je magie sama. Pomocí páry a jakéhosi návleku odpařil z lina, koberce i plovoucí podlahy všechny rozpatlané vodovky J. A průvodní komentář také stál za to: „Ano, mohli bychom použít špinavý mop a špinavou vodu!" Tedy použila bych alespoň tu čistou vodu, ale ta paní v ukázce evidentně vytírala cocacolou.

 

Soutěž Radox: Snažil se sblížit řeckou filosofii s křesťanstvím. Ve svém díle se zabývá mimo jiné křesťanskou etikou. Božský Logos podle něj spojuje spravedlnost s láskou a vede tak lidstvo k poznání Boha.
 

Vibrující zázrak na hubnutí se mi také moc líbil. Zvláště mě upoutalo, kterak z pána figuranta odstranil dílem okamžiku i pivní mozol a jinou paní nejenže zbavil celulitidy, ale také ji omladil nejmíň o deset let a vymodeloval výstavní prsa!

O nafukovací posteli a sedačce v jednom už vůbec nemluvím. Když jsem se dívala, co dělá po té, když si na ni současně sedá skupina lidí, nemůžu se zbavit dojmu, že pokud zase synchronizovaně nevstanou, tak ten, který zůstal sedět, si zákonitě musí následně rozbít hlavu o noční stolek.

 

Mimochodem o existenci Evy a Vaška jsem neměla tušení až do chvíle, kdy hlas obrazovky jásal nad jejich  „ další úžasnou sérií nahrávek. A pak také, když jsem v Blesku zahlédla titulek s názvem „ Eva týrá Vaška“…

 

Ale možná máte s produkty z teleshoppingu jiné, lepší zkušenosti…