Že nerozumíte titulku? Tak si určitě přečtěte celý příspěvek od čtenářky s nickem telelot. Budete se divit.

Zatím žádný vyloženě nepříjemný zážitek nemám, spíš jsme většinou narazili na personál i prostředí příjemné, ale přeci jen se o pár zkušeností s vámi podělím :)
Pravidelně o podzimních prázdninách vyrážíme na prodloužený víkend s dětmi na Šumavu, ubytování v soukromí - vaříme si sami. Celodenní túry plánujeme tak, abychom si někde cestou mohli dát oběd nebo aspoň polévku. Většinou nám to vychází, ale svačinu pro jistotu samozřejmě berem. Znáte to, děti mají hlad pořád. Už je to pár let, dorazili jsme na Špičák a chystali výstup na Pancíř. Nechtěli jsme riskovat, že nahoře bude zavřeno, tak jsme ještě na Špičáku zašli najíst do jednoho velkého nejmenovaného hotelu. Hotelová restaurace byla úplně prázdná, přesto jsme asi 10 minut čekali, než se odněkud vynořila servírka, celá udivená, asi viděla hosty poprvé. Polovina z jídelního lístku vůbec nebyla k dispozici a vysvětlení servírky nás lehce šokovalo: „To nemáme, to ještě nevaříme, neděláme, to BUDEME MÍT, AŽ NAJEDOU NĚMCI...“ Kupodivu obyčejný čaj a samotné hranolky zvládli, takže jsme se trochu ohřáli a posilnili a výšlapu na Pancíř už nic nebránilo. Asi měsíc poté jsem si v novinách přečetla zprávu, že právě z tohoto hotelu se vypařila obsluha i s tržbou, živě si umím představit, která to byla. To víte, „německé“ dýško jsme jí tedy nedali.. :)

Druhá příhoda se nám stala ještě za svobodna, v létě, po dlouhé procházce jsme se rozhodli, že si v hotýlku za městem dáme večeři. Nějakou minutku na grilu, pivko k tomu, bylo to moc dobré. Už jsem měla jen posledních pár soust, když jsem si všimla, že mezi hranolkama je vosa...naštěstí nebyla živá. Zavolala jsem vrchního a ptám se ho, jestli je ta vosa v ceně nebo budu platit příplatek? Začal se mi omlouvat a za chvíli se k nám vrátil a nabízel novou porci zdarma nebo 2 poháry. Protože večeři jsem stačila spořádat téměř celou, než jsem si té vosy všimla, a druhou už bych nezvládla, dali jsme si pohár a spokojenost byla na obou stranách :o) Ale na na tuto restauraci nezanevřeli a dokládá to i fakt, že za necelý rok jsme právě tam měli svatební oběd (a bez vosy.. cha,cha,cha).
Přeju všem DOBROU CHUŤ!

telelot

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

No, to jsou věci. A za živou vosu byste připlatila? :)
Ne, dělám si legraci. To jsou blbé fóry. A jako fór bych snad brala i ty Němce, to je pomalu jako za války.
Děkuji za velmi zajímavý tematický příspěvek a přeji hezký den s dobrým jídlem i pitím.
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama