Hezký den,

dnešní téma mi připomnělo zážitky z dětství. Ještě za totality jsme měli malé hospodářství a tatínek choval býky na výkrm. Telata se kupovala po celém okrese. Tatínek byl muž činu, tudíž moc neřešil dopravu. Stačilo vyndat z embéčka přední sedačku a už bylo místo na jedno nebo dvě telátka. Mým úkolem bylo jet pro telátka s ním a při cestě zpět je přemlouvat, aby příliš nelezla do řízení. Často jsem je přemlouvala docela intimně, když jsem je vší silou držela ze zadní sedačky kolem krku.

Aby nelezla do řízení, to se mi většinou podařilo, ovšem zastavit určité fyziologické pochody nikoliv. Takže bylo záhodno, aby bylo cestou otevřeno co nejvíce okýnek u auta. Pamatuji si, jak jsme jeli přes město a na semaforech jsme museli zastavit. Zrovna na křižovatce byli policisté (tehdy příslušníci SNB) a docela zřetelne jsem zaslechla: "Teda viděl už jsem toho v životě hodně, ale dvě telata v osobáku ještě ne". Byli z toho tak vyplesklí, že nás ani nezastavili.

PS: to auto jsem vždycky potom musela vyčistit, ale přesto jsem pro telátka jezdila ráda. Aviaki

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Tak to je moc hezká vzpomínka. Dvě telata předčí i mou kamarádku s kozou. Simona

A co vy, milé čtenářky? Vzpomeňte si na nějaký svůj příběh z cestování se zvířaty. Ve hře jsou dvě balení uklidňujícího přírodního preparátu Tranguil pro cestování s pejsky, případně pro zklidnění strachu při ohňostrojích a dělobuchách po 350 korunách. Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama