Pro většinu turistů je ostrov Gran Canaria synonymem pro báječné plážové lenošení, případně bazénové cachtání a barové popíjení nebo labužnické pochutnávání na mořských plodech. Ale na Gran Canarii se dá také zažít lecjaké dobrodružné povyražení, zvláště pak, když se vydáte do hor.
A ty tady nejsou nikterak maličké. Dosahují výšky až téměř dva kilometry a – ač od vyhřátých pláží vzdálené pouhé desítky kilometrů – ukážou vám, jak taky můžou vypadat Kanárské ostrovy. Za krásami hornatého vnitrozemí se můžete vydat na vlastní pěst, ve vypůjčeném autě a s mapou na klíně, ale pak musíte počítat s tím, že se nedostanete všude. Některé cesty jsou totiž přístupné pouze džípem a navíc k tomu potřebujete speciální „propustku“. Pokud by vás takový výlet zajímal, můžete se o něm dovědět více od zástupce cestovky, se kterou na ostrov přicestujete, případně se poptejte v turistické kanceláři v letovisku, kde budete ubytováni. Jednodenní výlety džípem, do kterého se vejde 8 lidí, jsou pořádány několikrát do týdne. V ceně je nejen průvodce a návštěva nejzajímavějších míst, ale mnohdy také oběd v rázovité horské hospůdce.
Nejvyšší horou ostrova je Pico de las Nieves o výšce 1949 metrů nad mořem a už z jejího názvu je jasné, že v tričku a trenkách tam nevystačíte, vždyť sníh zde není žádnou zvláštností. Kromě rozeklaných skal a lesknoucích se vodních nádrží, kterých cestou do hor potkáte hned několik, je lákadlem například místo zvané Roque Nublo, kde uvidíte kameny připomínající stojící sochy a které mělo pro původní obyvatele ostrova posvátný význam. Navštívíte také městečko Tejeda, které si dodnes uchovalo svůj starobylý ráz a kde můžete ochutnat například místní sladkou specialitu „bienmesables“ nebo marcipán, které se připravují z mandlí. Mimochodem, rozkvetlé mandloně jsou prý právě v únoru tím, co dělá toto místo ještě krásnějším…

Na Gran Canarii a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz, kde můžete také zadat vyhledávání nejvhodnějšího zájezdu podle nejrůznějších parametrů, nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.