14.–15. 2. Panna

Měsíc ve znamení Panny působí na trávicí orgány, žlučník, játra i žaludek. Vše, co ve dnech Panny uděláte pro své trávicí orgány a zažívání, působí dvojnásob intenzivně, vyjma operací v této oblasti.

Počasí v Panně bývá studené, i v létě můžete pozorovat, že se vzduch rychleji ochlazuje.

Měli byste být šetrní ke svému zažívání. Vyhněte se v těchto dnech tučným a těžkým jídlům. Pokud tak neučiníte, můžete mít problémy s pálením žáhy, pocit těžkosti a nadýmání.

Pokud příliš solíte, pokuste se v těchto dnech sůl omezit, avšak nevynechávejte ji ze svého jídelníčku úplně. Měli byste se naučit používat sůl mořskou, protože ta v sobě obsahuje všechny látky a vitaminy, které jsou důležité pro náš život.

Raději než jídlu se věnujte svým vlasům. Myjte je, natáčejte, ondulujte, stříhejte i foukejte. Účes vytvořený v těchto dnech vám déle vydrží, vlasy budou vypadat lesklejší a zdravější.

 

16.–18. 2. Váhy

Měsíc ve znamení Vah působí na vaše boky, ledviny i močový měchýř.

Přesto, že počasí v těchto dnech bývá teplé, málo vlhké a hodně prosvětlené, dochází velmi často k prochladnutí, a hrozí tak záněty močového měchýře. Chcete-li se těmto komplikacím vyhnout a předejít jim, pijte dostatečné množství tekutin. Dejte přednost obyčejné vodě nebo ovocným čajům. Káva, černý čaj ani bylinkové čaje nejsou vhodné k celodennímu doplňování tekutin.

Po dnech Panny, kdy váš zažívací systém skučel a horkotěžko trávil vše, co jste mu dopřáli, konečně můžete popustit uzdu své fantazii a klidně si dát bůček, nebo jinou laskominu, tělo snáze tráví.

Váhy mimo jiné fandí všem snaživcům o skončení závislosti. Chcete-li se zbavit nějakého zlozvyku, pak máte nejvyšší, a hlavně nejvhodnější čas.

19.–20. 2. Štír

Měsíc ve znamení Štíra ovlivňuje především pohlavní orgány a močové cesty.

Otázka číslo devět: Napište vzorec na výpočet objemu krychle.

Počasí bývá hodně vlhké, často jsou četné srážky a zem špatně vysychá.

V těchto dnech byste si měli dopřát sedací koupel, pokud máte problémy s pohlavními orgány. Bylinková sedací koupel je balzám na všechny neduhy. Pozor si dejte zvláště vy, nastávající maminky, v těchto dnech totiž dochází snáze k potratům. Opatrujte se a vyhněte se přílišné námaze. Pokuste se přehodit termín gynekologické operace.

20. 2. – čtvrť, držte půst pro zdraví. Omezte příjem jídla a pijte dostatečné množství tekutin.

 

Reklama