Jednou z průkopnických maminek pyšnících se svým zvětšujícím se bříškem byla i populární zpěvačka Madonna. V době, kdy byla poprvé těhotná, její fotografie obletěly celý svět. Zatímco ještě na začátku devadesátých let nastávající maminky řešily své odívání svépomocí za přispění šikovných kamarádek či příbuzných, dnes už na ně myslí prakticky každý větší oděvní řetězec.

Časy, kdy těhotenské modely vypadaly jak nepovedené obaly na vzducholoď v tmavě modré s obřími vzory a jako alternativa se nabízely jen džínové kalhoty s laclem, jsou už také nenávratně pryč. Dnes si můžete zakoupit model zcela v souladu s módními trendy včetně barevnosti. Pokud zavítáte do specializované prodejny, zjistíte, že šaty svým střihem naopak nechávají bříšku vyniknout.

Hezky oblečená může být každá těhulka a nemusí to stát nijak mnoho. Stačí popustit uzdu fantazii. „Když jsem byla poprvé těhotná, zrovna letěly legíny. Což bylo docela příjemné řešení, pořídila jsem si jich několik a pak jen obměňovala halenky,“ vzpomíná Bohdana, maminka dvou dětí. Při druhém těhotenství jí nahrálo to, že poslední tři měsíce vyšly na léto. Takže si vystačila s lehkými šaty, tričky a zavinovacími sukněmi.

„Hodně maminek si také koupí třeba úplně normální kalhoty a u nás si nechají vsadit speciální povolovací klíny, které se dají přizpůsobit aktuálním rozměrům,“ vysvětluje Alena Hrubá z jedné pražské úpravny oděvů. Takový model se dá pak ještě úspěšně zužitkovat v období šestinedělí, prostě než se vrátíte ke svému původnímu šatníku. Zalovit můžete i v secondhandech, tady se rovněž dá najít hodně pěkných kousků. 


Jedno řešení má i nastávající maminka Jana, která je na začátku šestého měsíce: „ Toužila jsem po nějakých hezkých šatech, a tak jsem si koupila normální šaty, samozřejmě o pár čísel větší, než je má netěhotenská velikost. Jsem maximálně spokojená.“

Dobrá zpráva je také, že maminky mohou sehnat i spodní prádlo, včetně opravdu pěkných podprsenek. Největší výběr je ve specializovaných prodejnách, tady si můžete koupit i pás, který vám pomůže podepřít bříško a tak ulevit zádům hlavně v posledních měsících. Na trhu jsou i punčochy, které splňují funkci estetickou i zdravotní - pomáhají ochránit před tvorbou křečových žil.  

Reklama