Dávno jsou doby, kdy nastávající maminky chodily v neforemných kytičkovaných šatech s volány nebo v lacláčích. Dnes už naštěstí mohou chodit oblečeny podle svého vkusu a těhotenské oblečení jim většinou sluší. Sebevědomě a hrdě ukazují zakulacující se bříška a neskrývají je jako dříve v „pytlích“. Těhulky už se nemusí schovávat v šatech nevýrazných barev, aby byly co nejméně nápadné, jak tomu bylo dříve. Naopak. Výrobci oděvů se už probudili a na pultech obchodů najdeme i velmi slušivé modely. Změna tělesných proporcí není přece žádnou tragédií.
Pro některé muže se dokonce stává taková žena mnohem přitažlivější.

 

Nenarozená robátka sdílejí s matkou všechny stavy, které prožívá. Ano, žijeme sice v uspěchané stresující době, ale nastávající maminka by se měla cítit dobře, protože její pohodu bude vnímat i miminko.
A jednou z věcí, která jí může pomoci, je i slušivé a hlavně pohodlné oblečení.
Nemusí se bát jasných barev. Žlutá, růžová, světle modrá nebo zelinkavá napomáhají optimistické náladě. Je jedno, zda jde žena do společnosti a chce být elegantní, nebo jestli dává přednost sportovnímu stylu. V obchodech najde oblečení pro každou příležitost. Většina butiků dnes nabízí i těhotenskou módu, která jde aktuálně s trendy, a přitom respektuje měnící se proporce.

Samozřejmostí jsou pohodlné boty na stabilním podpatku. Teď v létě se hodí barevné páskové nebo tzv. žabky. 
A pokud chce mít těhotná žena kompletní model, může si pořídit i odpovídající doplňky.
Její šatník přece nemusí být nudný, může volně kombinovat, zkoušet a vybírat, co si dnes „vezme“ na sebe.

 

Dnešní móda těhulkám sympaticky nahrává. No jen si vezměte empírové střihy, legíny, volné bluzony. Ty jen tak brzy z módy nevyjdou a můžete si jich beze změn užít i po porodu. 
V letních měsících jsou skvělým řešením tílka a trička bez rukávů a těhotenské „pasové“ džíny, doplněné třeba tunikami, košilemi či úpletovými svetříky pro chladnější dny.
A příznivkyně šatů?
Ocení nejen ty empírové, ale i lacláčové (ovšem jiného střihu, než bývaly ty „kdysi“), šaty bez rukávů, pod ně můžete navléknout lehké triko s různou délkou rukávů.


Buďte v těhotenství krásná a atraktivní! Nestyďte se nosit obepnuté oblečení, nevadí, že vám kousek bříška kouká – dřív by to bylo nemyslitelné, ale dnes je to přímo sexy!
Zachovejte si stejný módní styl, který jste měla před otěhotněním. Oblečení by mělo respektovat měnící se křivky v průběhu těhotenství i po porodu. Hlavně musí být vše pohodlné, nesmí vás to stahovat nebo „škrábat“. Dnes už si nemusíte nic pracně shánět, půjčovat od kamarádek. Ty, které mají hlouběji do kapsy, si pořídí šaty i v bazarech nebo internetových obchodech, kde se dá vše sehnat za hubičku. A už vůbec se nemusíte bát, že budete potkávat ostatní těhule ve stejných modelech – dnes už si můžete vybrat a být kreativní.


Jaké jste nosily v těhotenství oblečení?
Pamatujete volánky a lacláče?
Co se vám na nastávajících maminkách líbí?
Mohou chodit oblečené moderně?
Kde sháníte nebo jste sháněly těhotenské šaty?

 

Napište, co si myslíte o dnešní těhotenské módě.