Čtrnáctý týden těhotenství popisuje Alena jako nezajímavý. Ustaly jí nevolnosti, trochu se zakulacuje a byla na genetickém ultrazvuku, ale jinak se vlastně nic moc nedělo, tak vzala foťák do lesa...

Tak už jsme ve 14. týdnu těhotenství, nevolnosti už nejsou tak časté a už se trochu zakulacujeme :-). Konečně mám těhotenskou průkazku! Teď se už můžu oficiálně prokazovat jako budoucí maminka. Máme za sebou genetický ultrazvuk, který dopadl dobře, a plánujeme amniocentézu (amniocentéza je vyšetřovací metoda, která slouží k odhalení některých závažných vrozených vad plodu u těhotné ženy. Vyšetření se provádí v době, kdy je ze zákona ještě možné těhotenství přerušit (do 24. týdne), a tím zabránit narození postiženého dítěte. Těhotenství se samozřejmě v případě pozitivního nálezu přerušuje jen na přání těhotné ženy).

Jinak tento týden proběhl tak nějak nezajímavě, i když vlastně máme skoro dodělanou kuchyň na chatě, ale můžu říct, že těhotná hysterická ženská s netekoucí vodou a věčně hledající prodlužovačku, aby mohla třeba uvařit, je dost silný kafe :-). Jsem prostě v nějakých ohledech zhýčkaná.

Už asi tři dny máme na chatě po setmění cestu plnou světlušek, musím přiznat, že ač mi je 35 let, viděla jsem něco takového poprvé v životě, je to něco úžasnýho, pokoušela jsem se je vyfotit, ale bohužel marně, na fotce nejsou vidět a nebo, že by to bylo rukama, v kterých je ten foťák? A to je asi tak všechno, co se událo, a tak přidávám dvě fotky z lesního života.

zaba

jesterka

Tak uvidíme, co se přihodí další týden. :-)
Alena

 
Termín porodu připadá na 4. ledna, ale kdy bude rodit, přesně neví, protože to bude plánovaný císařský řez. V tomto týdnu je ve 14tt.

Čtěte také:

Reklama