Co přináší v jednotlivých zemích smůlu?

64898b38121f5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Například v Německu byste oslavenci neměli přát dopředu, před jeho skutečnými narozeninami. Podle pověry by se totiž zlí démoni mohli pokoušet překazit tato přání dobra. A když už jsme v Německu a u připíjení na zdraví, vyhnout bychom se v tomto případě měli také vodě. Když si totiž podle jiné pověry připíjíme na zdraví vodou, přejeme tím smrt lidem, se kterými pijeme.

Pro Japonce je nešťastným číslem číslo 4. Hůlky zapíchnuté do jídla prý toto číslo připomínají, a právě z toho důvodu by nikdy v pokrmu být zapíchnuté neměli. Podle japonské pověry byste také neměli spát s hlavou orientovanou na sever. Proč? Protože v této poloze se ukládají zesnulí. (V Africe zase nespěte hlavou na západ!)

Bulharsku se nesmí pokládat polštář na stůl, přináší to totiž smůlu. Stejný případ nastává v případě, že rozevřete deštník uvnitř domu.

V mnoha zemích je nešťastným datem pátek třináctého. V Itálii je to ale pátek sedmnáctého. V tento den se očekávají špatné zprávy. Neměli byste také slavit žádnou událost, a pokud už se do oslav pustíte, alespoň si na sebe neberte fialovou.

Egyptě zase existuje pověra, že pokud uvidíte nebo uslyšíte sovu, obdržíte, co nevidět špatnou zprávu.

Pokud jsou Indové objednaní ke svému kadeřníkovi na úterý, měli by se pravděpodobně raději přeobjednat. Když se totiž podle indické pověry necháte v úterý ostříhat, přinese vám to neštěstí.

Mohou být vousy chápané jako smůla? Můžou, pokud narostou na bradě ženy. Přesně z toho důvodu ženy ve Rwandě nejí kozí maso.

Pro jiné zase znamená smůlu porodit ošklivé dítě. Těhotné ženy v Koreji proto raději nejí asymetrické potraviny.

Na Filipínách je zapovězené nosit červenou barvu během bouřky. Věří se totiž, že červená barva přitahuje blesky. Filipínci také nechodí nikdy po pohřbu rovnou domů. Mohl by je totiž doprovázet zlý duch. Raději si zajdou ještě do restaurace nebo nakoupit.

Ne zrovna vhodným dárkem jsou v Turecku nože nebo nůžky. Pokud totiž tyto věci někomu darujete, může se stát, že se stanete nepřáteli. Když vás ale někdo tímto dárkem obdaruje, můžete se mu například pomstít tím, že mu zasadíte před dům fíkovník. Mít před domem fíkovník, to je v Turecku smůla.

Zdroj info: artsandculturegoodhousekeepingbabbelpcloud

Čtěte také:

Reklama