Ačkoli naše budoucí maminka Zuzka chodí pravidelně na lékařské prohlídky, odchází z nich s ještě větším množstvím otázek, než když vstupuje do ordinace. Ale něco přece získala: fotky z ultrazvuku!

Zuzka medailonekZuzka byla na druhém vyšetření u doktora. Pocity? Moc se o těhotenství nedozvěděla. Ale dostala další snímek Fazolky z ultrazvuku, tak můžete porovnat stádium vývoje ze sedmého a desátého týdne...

Lékařský kolotoč začíná

V uplynulém týdnu jsem se s Fazolkou vypravila na již druhou návštěvu lékaře. Samozřejmě jsem nevěděla, kdy se k doktorovi vydat poprvé, takže jsem položila nezkušený dotaz zdravotní sestře. Na první návštěvu nás pozvala na 7. týden těhotenství a já čekala, co vše se bude dít. A ono se nedělo skoro nic. Přišlo mi, že se mne doktor skoro na nic neptal a já z ordinace odcházela se stejnou spoustou otázek, s jakou jsem do ní vstupovala. O to více jsem očekávala další prohlídku, která proběhla právě minulý týden. Ještě den předem jsem surfovala po internetu, co od prohlídky v 10. týdnu čekat. Těšila jsem se, že již budu mít oficiální potvrzení v podobě těhotenské průkazky, s kterou budu šermovat na všechny strany :-), a předem jsem málem omdlévala z představy očekávaného odběru krve. Ani dárcovství krve totiž neudělalo z píchnutí jehly pro mne jakkoliv atraktivní záležitost. Ale ani tentokrát se toho u doktora moc nedělo. To podstatné jsem se však dozvěděla a hlavně viděla - naší Fazolku včetně na ultrazvuku barevně zvýrazněného srdíčka. Víme, že má 26,4 mm a má hlavu a tělíčko. Když se podívám na pravítko a tuhle délku si odměřím, je divné, že z něčeho tak malého se stane jednou někdo, s kým bude cloumat puberta. Ale to už hodně předbíhám. Takže jsem z ordinace odešla s fotkou, aby i Honza mohl od začátku sledovat, jak Fazolka roste, ale navíc jsem držela v ruce i doporučení na genetickou konzultaci do Prahy. Co od toho čekat nevím, ale brzy se dozvím. Hned jsem na doporučené genetické pracoviště volala a chtěla se objednat. Jenže problém - mají mi kromě konzultace dělat i nějaká vyšetření? V ordinaci u svého lékaře jsem zase z toho mála informací i přes plné soustředění pochytila jen zanedbatelnou část. Takže následovaly zmatené telefonáty do ordinace a pak zase na tu genetiku. Ale zdá se, že tam na to jsou zvyklí. Nakonec jsme se domluvili a za čtrnáct dní se tam mám objevit. Doma jsme snímek z ultrazvuku hned porovnávali s tím prvním, kdy byla Fazolka pouhou tečkou, a kopií aktuální „maličkosti“ vybavili obě budoucí babičky.

  • Ultrazvuk ze 7. tt

7 tyden

  • O 3 týdny později - minulý týden

10 tyden

Zuzka


No, Zuzko, mně připadá, že záhy bude Fazolce trochu těsno. Tři týdny a asi tak pětinásobné zvětšení - jestli bude pokračovat v tomhle trendu, uvažoval bych nad přejmenováním na Otesánka.

Čtěte také...

Reklama