Pravděpodobně úspěšnější bude druhý pokus o zplození budoucího následníka norského trůnu. Podle zasvěcených dvorních informací by měla korunní princezna Mette-Marit, která nedávno potratila, přivést koncem ledna příštího roku na svět kýženého dědice.

O radost nad tím, že konečně splní úlohu, již mimo jiné na sebe převzala před dvěma lety sňatkem s princem Haakonem, se hodlá princezna, která zanedlouho oslaví třicáté narozeniny, podělit i se svými krajany. A to poněkud nezvyklým způsobem.

Přihlásila se totiž na tradiční maratonský běh, který se každoročně koncem srpna koná za účasti amatérských nadšenců v jejím rodném městě Kristiansandu. Absolvovat celou trať závodu si ve čtvrtém měsíci těhotenství pochopitelně netroufá. Pořadatelům, kteří nerozlišují mezi zdravými a handicapovanými soutěžícími, se upsala na více než dva kilometry.

Stejně jako mnozí z dvou tisíc zaregistrovaných, jimž nejde o to, aby zvítězili, ale hlavně přispěli dobré myšlence: podpořili soužití, které nevylučuje z normálního života ty, kteří nezaviněně doplácejí na rozmary přírody.   

    
Reklama