Mateřství je pro nás časem, na který se těšíme - přivedeme na svět miminko, je to krása. I když stav těhotenství prožívá každá z nás jinak, když vidíme těhotnou ženu, přece jen nás to rozněžní, zvlášť, když je to naše kamarádka nebo známá, kterou jsme dlouho neviděly. Hned je o čem si povídat, vyzvídat, probírat očekávaný přírůstek.
Často ta věta „Ty čekáš miminko!!??“ z nás vypadne, ani nevíme jak. Je to přece tak spontánní, vidět to nadouvající se počáteční bříško a nezeptat se!

tloušťka

Někdy ale tahle věta dotázanou osobu dovede do trapných rozpaků. Protože na otázku musí odpovědět, že není. Také se vám to někdy stalo? Že se zeptáte, a už při vyřknutí posledního slova vidíte, jak dotázané ztvrdne tvář, a vy v tu chvíli víte, že je pozdě a nejde to vzít zpátky - těhotná není, jen trochu přibrala v partiích kolem břicha. Možná ne trochu, ale tolik, že si okolí nemůže odpustit tuhle na jednu stranu trapnou otázku.

Mně se stalo minulý týden. V rámci přípravy na hudební ples se sešly maminky dětí, co na plese vystupují, a pomáhaly s výzdobou v předvečer plesu. Povídala jsem si tam s jednou paní, říkejme jí třeba Kulíšková. Paní Kulíšková najednou, uprostřed našeho povídání nad výrobou kytek z krepáku, zmlkla a mávala na jinou paní, která vešla do sálu. Té říkejme třeba paní Čepičková. Nejspíš se nějakou dobu neviděly, radostně se vítaly. Prohlížím se paní Čepičkovou, byla to taková korpulentnější paní. Najednou paní Kulíšková vyvalí oči, zadívá se na břicho paní Čepičkové a zapěje: „Jééé, ty čekáš miminko...!!!“ A teď nastal trapas! Paní Čepičková zrudla a začala vysvětlovat, jak po porodu ještě neshodila nabraná kila a že ví, že je to břicho hrozný a že by s tím měla něco dělat, že už ji dvakrát pustili v autobuse sednout, protože je těhotná. Paní Kulíšková se začala překotně omlouvat. No, situace na draka...

Naštěstí šla paní Čepičková vyrábět prostírání k jinému stolu, takže trapnou situaci rychle ukončila.
Podobnou situaci jsem zažila před pár lety na třídním srazu - všechny domnělé těhotné byly bohužel netěhotné, vždy se našel někdo, kdo tuhle otázku do pranice položil.

Stalo se vám to taky někdy??

Reklama