Modelka a moderátorka Eva Decastelo je podruhé těhotná. Jaké prožívá pocity, a zda se dá první těhotenství s tím druhým nějak srovnat, na to jsme se jí zeptali prakticky v hodině dvanácté před porodem...

eva

Exkluzivní rozhovor pro maminky v magazínu Žena-in.cz nám poskytla modelka a moderátorka Eva Decastelo, kterou čeká druhý porod každým dnem. Už ví, že děťátko bude holčička a jmenovat se bude Zuzanka. Jaké pocity prožívá a dají se srovnat s pocity před prvním porodem? Nejen na tyto otázky jsem se Evy zeptal, zajímalo mě například i, co si myslí o kojení na veřejnosti...

Budete každou chvíli rodit - jak se těšíte na miminko?
Celá rodina už se nemůže dočkat, až uvidíme naší malou holčičku, včera jsme byli na kontrole a už teď má v bříšku skoro 2,5 kg...

Je to něco jiného - druhý porod klepe na dveře... nebo prožíváte obdobné napětí, jako když jste čekala syna Míšu?
Vůbec se to nedá srovnat, protože Michálek je velmi živé dítě, které mi nedá na chvilenku pokoj, stále si hrajeme, čteme, chodíme na procházky, tak nemám čas nějak výrazně prožívat druhé těhotenství... Snad jen v noci, kdy nemůžu spát, přemýšlím nad tím, jaké to bude, až nás bude doma taková hromada, protože s námi velmi často je i manželův syn Elias, kterému brzy bude 8 let, a je to nejlepší starší brácha pod sluncem.

A co samotné druhé těhotenství, překvapilo vás něčím? Je něco jinak, než poprvé?
Snad jen to, že jsem větší meloun než u prvního těhotenství a že toto není rizikové, jako by tělo vědělo, že na problémy není čas (smích).

Bude u porodu tatínek?
Určitě ano, pokud vše vyjde tak, jak má, protože pokud se bude Zuzanka hlásit na svět nečekaně, třeba v noci, budeme řešit situaci, kam s Michálkem a Eliasem ve dvě ráno (směje se). No, bude to bojovka.

Možná je to předčasná otázka, ale plánujete další děti?
Doma se Zuzankou budou už vlastně tři, takže zatím určitě ne, chceme si je všechny užít, ale nikdy neříkej nikdy, protože můj muž je tak úžasný manžel a otec, že bych byla moc ráda, kdyby jeho dětí bylo co nejvíce!

eva

Krom jiného jste modelka - živí vás tedy vaše krása. Jak se dostat po porodu zase do kondice - poradíte našim čtenářkám?
Určitě hodně pomáhá kojení a ten fofr, který po porodu nastane, zvláště u druhého dítěte. A samozřejmě cvičení, pokud mají maminky čas, pak lymfodrenáže a samozřejmě dodržet zásady zdravé výživy. I když sem tam čokoládka neuškodí, je dobrá na nervy, a to každá maminka občas potřebuje.

Co si myslíte o kojení na veřejnosti?
Myslím si, že na tom není nic špatného, prostě když má děťátko hlad a maminka kojí, nemůže ho přece trápit a hledat úkryt, aby někoho nepohoršila.

Jste také známá svou aktivitou ve sci-fi&fantasy komunitě. Pravidelně předáváte ceny Akademie SFFH. Máte autorské ambice? Napsala jste někdy nějakou povídku?
Povídku jsem napsala snad kdysi v nějakých deseti letech a už bych se do něčeho podobného nepouštěla, nejsem literární talent... ten má u nás v rodině můj manžel, který je spisovatel a novinář, píše nejen moderní literaturu, ale nechtěně zabrousil i do dětské fantasy knihou Dům aneb velká bitva s Omány, což je podle kritiků český Harry Potter.

  • Fotografie: © Martin Buček

iMiss

Eva Decastelo o soutěži iMiss

iMiss - Nejkrásnější dívka internetu je prestižní a moderní soutěž krásy s pětiletou tradicí. Soutěž krásy iMiss bourá hranice mezi uniformní krásou modelek a přirozenou krásou dívek, které denně potkáváme na ulici. iMiss je jediný projekt ženské soutěže krásy, který umožňuje zúčastnit se opravdu všem dívkám bez ohledu na tělesné míry, výšku, váhu nebo například rodinný stav.

Vítězky soutěže iMiss jsou úspěšné mladé dámy, které bodují v celostátních soutěžích Česká Miss, bývalé Miss ČR nebo i světových soutěžích krásy. Finalistky, které prochází touto soutěží, získávají cenné kontakty, zkušenosti, školení a především podporu produkční agentury NEXUS MULTIMEDIA, která soutěž vlastní a organizuje. Vítězky a finalistky soutěže iMiss podporuje nejen při jejich modelingové kariéře, ale především nabízí individuální podporu při cestě za jejich sny -ať už se jedná o návrhářství, produkci, focení a další...

Slavnostní vyhlášení tohoto ročníku proběhne 26. Března 2011. A i vy, milé čtenářky, budete moci zvolit z budoucích finalistek svoji iMiss magazínu Žena-in.cz!

Co nám k soutěži řekla Eva Decastelo, která je tváří této soutěže?

Vy jste, Evo, zkušená matadorka v showbyznysu, myslíte si, že může iMiss účastnicím pomoci v kariéře?
Každá soutěž a nová zkušenost může pomoci, dívky se tak zvaně otrkají, získají nové poznatky, rozhled a poznají spoustu lidí z oborů, které jsou v práci v médiích potřebné a ke kterým by se jinak nedostaly.

Jak jsem pochopil, do iMiss se může přihlásit každá žena libovolného věku, je jedno, jestli jde o středoškolačku, nebo maminku se dvěma dětmi, kdybyste teď začínala, vyzkoušela byste tuto soutěž?
Určitě ano, já jsem přesně takto začínala, od svých třinácti do zhruba sedmnácti let jsem prošla prakticky veškerými soutěžemi, které byly (směje se). Miss Žába, Miss Lilien, Minimiss, Miss Castroll, Miss Jeans a další... prostě vše, kde nebylo omezení výšky, protože měřím pouze 158,5 cm.

Kam dál?

Reklama