Alena má křeče v lýtkách a nemůže spát, tak po nocích uklízí a žehlí. Dcera Eliška začíná trochu žárlit, když tatínek políbí rostoucí bříško. Ale jinak je spokojená, protože chodí do školky, která evidentně prospívá nejen jí, ale i budoucí mamince Aleně, která si může trochu odpočinout.

Tak další týden za námi a já jsem ve 25 tt těhotenství ani si nestačím uvědomovat, že za pár měsíců bude ten prcek tady s námi. Už se mi hýbe celé břicho, když se ten prcek rozhodne. Tak už dost citelně cítím, že jsem těhotná. Už toho nestíhám tolik jako před tím, jsem o poznání pomalejší, to břicho mi to nedovolí.

Příští týden mě čeká test na OGTT a už přemýšlím, jak to s dcerou zvládneme.

V noci jsem začala mít křeče v lýtkách a tak jím magnezium, moc mi to nepomáhá, ale alespoň něco. Je to strašná bolest ale tu většina z Vás zná ne?Už jsme si zase prošla pár nocí, kdy jsem nemohla spát, hodinu se převaluji v posteli a pak jdu žehlit a uklízet. Sice jsem celý den jak mátoha, ale je to hezký pocit, že než všichni vstanou, tak já mám vše hotovo a relativně volný den. S dcerou jsem to měla také, jen ne tak často, jsem zvědavá co naspím, až se prcek narodí, když už blbnu teď.

Zatím jsem přibrala jen 4 kg tak snad nebudu muset moc shazovat  po porodu. Jinak je vše v pořádku.

Dcera  chodí na delší dobu do školky a evidentně se jí tam moc líbí. Zjistila jsem, že je to pěkný žárlivec. Když mi náš táta dával pusinky na břicho, což dělal i v prvním těhotenství, tak se jí to vůbec nelíbilo a rozčilovala se- A když dostala pusinku ona, tak bylo vše naprosto v pořádku, je to mrška.Tak jsem zvědavá jak bude reagovat, až se to malé narodí.

O víkendu jsme byli na Svatovítské pouti, moc jsem se těšila, že si dám husu, ale v restauraci jsme si neměli ani kam sednout a tak jsme zavítali na zabijačkové hody. Ty já můžu taky. Dala jsem si zabijačkovou polévku a jitrnici s bramborem, bylo to žůžo, sice bych toho snědla jednou tolik, ještě když mi jitrnici ujídala i dcera a prcek byl také spokojený. Pak jsem měla nějaké  kešu oříšky, uzené mandle, langoše... no co mám povídat, stláskala jsem co se dalo a ještě to prolívala malinovou limonádou.

Normálně takhle nejím, ale tam to na mě přišlo. Musím říct, že to bylo během šesti hodin, které jsme tam strávili. Počasí bylo úžasné, program taky.

šermíři

Hudba hrála, byli i šermíři a recitál dětiček z místní školy.

Druhý den jsme vyrazily s dcerou na šípky, abychom měly něco hezkého do vázy a také na sušení v zimě na čaj.

šípky

Dceru jsem nechala na cestě, kde svítilo sluníčko a já sbírala. Najednou slyším, že zastavili cyklisti u kočárku a hledali někoho v domnění, že tam kočárek i s dítětem někdo nechal. Pak už jsem sbírala tak, aby mě každý viděl.

A kdokoliv prošel, tak jen hlásil, ještě nespí a už spí. No prostě i kdybych chtěla, tak se té uličnice nezbavím.

Všem hezký víkend

Alena

Čtěte také:

Reklama