Adriana je momentálně v šestém měsíci těhotenství a očkování proti onemocnění covid-19 neabsolvovala, protože ve vakcínu nemá důvěru. Zmíněnou nemoc sama prodělala asi před rokem, což ale neznamená, že z ní nemá strach.

co.jpg
Foto: Shutterstock

„Mám kolem sebe lidi, kteří covid-19 chytli třeba už třikrát, takže si rozhodně nemyslím, že jsem díky prodělání nemoci chráněná. Kvůli miminku se snažím vycházet mezi lidi jen minimálně, protože jsem slyšela o případech, kdy umřela maminka nebo miminko. Z toho mám vážně strach,“ popisuje Adriana.

Mladá žena chodí jen do práce a z práce, kde se pohybuje v uzavřeném kolektivu a na nákup. Zrušila všechny předvánoční sedánky, které měla domluvené s kamarádkami a příbuzným oznámila, že chce letos Vánoce oslavit jen s partnerem.

„Posledních několik let jsme se o svátcích hromadně scházeli – partnerovi rodiče, moji rodiče, děti, sourozenci, bratranci. Bylo nás vždycky přes dvacet. Letos jsem to ale odmítla, a to jsem si teda dovolila hodně. Tatínek letos zemřel, takže maminka bude na Štědrý den u nás, aby nebyla sama doma. Tchyně pro to ale nemá pochopení. Na mamku žárlí a chce, abychom se sešli všichni jako vždycky. S partnerovými rodiči se vídáme asi dvakrát ročně – jednou právě na Vánoce, protože od nás bydlí 400 kilometrů. Moje obavy z covidu-19 nebere v úvahu. Myslí si, že mi prodělání nemoci zajistí imunitu. Mám být kvůli miminku v klidu a akorát jsem se s tchyní po telefonu děsně pohádala. Nabízela jsem, že tedy může s manželem přijet, ale musí si před tím dojít na test. Jenže ona je odpůrkyní testování, prý nebude tenhle nesmyslný byznys podporovat. No, tak dá se s takovým člověkem na něčem domluvit? Nedá!“ uzavírá rozčíleně Adriana, která je smutná z toho, že se kvůli ní před Vánocemi rodina rozhádala.  

Čtěte také:

Reklama