Co se děje s vámi

Vaše prsy mohou být úplně „nalité“. Prsní dvorce tmavnou (tato změna je většinou nevratná), mohou vystoupit i mléčné žlázy. Žíly v prsou se často stávají ještě výraznější. Můžete mít pocit že trpíte stále pokračující vlnou PMS. Dokonce i televizní reklamy vás mohou rozčilovat víc než obvykle.

 

Co se děje s dítětem

Tento týden vaše dítě doroste až 20 mm. I když váží pouhý gram, je velmi aktivní, i když nemůžete cítit jeho pohyby. On nebo ona má nyní všechny hlavní orgány, svaly a nervy. Zatímco varlata a vaječníky jsou vyvinuté, vnějších pohlavní orgány se objeví až později, což je důvod, proč je příliš brzy na to, odhalit pohlaví pomocí ultrazvuku.

 

Zdravé stravování

Bílkoviny stejně jako aminokyseliny jsou v tomto období velice důležité. Bílkoviny najdete v mase, mléce, jogurtech, sýru a fazolích. Neméně potřebné železo získáte ze sušeného ovoce, zelené listové zeleniny, červeného masa a celozrnného chleba. Vápník buduje silné kosti a zuby, je obsažen v zelené zelenině, sardinkách a mléčných výrobcích. Proti zácpě jezte obiloviny, těstoviny, brambory a rýži. Pijte alespoň osm sklenic vody denně. Ta pomůže tělu zpracovat živiny v potravinách.

 

Měla byste vědět

Ženy, kteří konzumují více než tři alkoholické nápoje týdně během prvního trimestru mají dvojnásobné riziko potratu ve srovnání s abstinentkami. Tato zpráva pochází z intenzivního studia na více než 5000 ženách.


<< Předcházející týden | :: Na seznam :: | Následující týden >>

Reklama