Co se děje s vámi

Vaše nevolnost by měla být úplně pryč, ve druhém trimestru ženy často znovu získají energii. Pokud jste musela přestat užívat prenatální vitamíny, během této doby byste je měla začít brát znovu hned, jakmile to bude možné. Konečně vám také může začít pomalu růst bříško.


Co se děje s dítětem

Dítě měří asi 9 cm. Jeho vnitřnosti se přesunuly dovnitř malého tělíčka, do oblasti břicha. Utvářejí se hlasivky. Děťátko už má také mnoho reflexů, takže se bude asi „rozčilovat“, když se ho budete zvenčí dotýkat.

 

Zdravé stravování

Jezte pravidelně jednou za tři až čtyři hodiny, protože se kvůli nízké hladině cukru můžete cítit unavená. Nejlepší formu energie získáte z lehkých tuků a sacharidů, ideálně tedy jezte celozrnné pečivo, rýži nebo chléb, v kombinaci s čerstvým ovocem a zeleninou. Vyhněte se ale konzumaci sladkostí, protože tyto poskytují sice okamžitou energii, která však rychle vyprchá, takže byste měla stále větší chuť k jídlu.

 

Měla byste vědět

Můžete začít přemýšlet o AFP testu – testu, který zkoumá, jestli je miminko zdravé, jestli nebude například nějak retardované. Provádí se obvykle v 15 až 18 týdnu, ale není příliš spolehlivý. „Neúspěšně“ jím projde 50 z tisíce žen, ale jen 2 děti z oněch padesáti bývají retardované. Pravdu daleko spolehlivěji může odhalit ultrazvuk. Přesto vám může AFP test přinést klid po úzkostech prvního trimestru.


<< Předcházející týden | :: Na seznam :: | Následující týden >>

 

Reklama