Pavle začíná 23. týden těhotenství. Tento týden měla narozeniny, začala pracovat na dětském pokojíčku a těší se z miminkovského oblečení. Těhotenství už je na ní znát a nebýt kolísavých změn nálad, cítila by se skvěle.

Opravdu to rychle utíká. Tento byl pro mě moc příjemný a hezký. Měla jsem narozeniny a dostala jsem hodně milých blahopřání, tak mi to udělalo obrovskou radost.

Vždycky potěší, když si na Vás někdo vzpomene. Hned mám lepší náladu. Ale semtam se u mě střídají stavy nálady. Chvilku mi je dobře chviličku zase smutno. Někdy si připadám jak blázen nebo jako hysterka. Poslední dobou mě taky hodně pobolívá břicho, nějak mi začíná nebýt moc dobře. Miminko mě tlačí, kde se dá, asi si dělá místečko.

Tento týden jsme také začali pomalinku pracovat na dětském pokojíčku. Tomáš už vymaloval celý pokojíček bílou barvou a bude na zdi kreslit obrázky s krtečkem, a to úplně sám. Musím ho opravdu pochválit, je to moje veliká šikulka. První obrázek už má předkreslený tužkou a vypadá to kouzelně a tak pohádkově. Má opravdu talent, maluje moc hezky. Už se těším, až na ty obrázky bude ten náš malý drobek koukat. Bude mít opravdu skvělého a hodného tatínka. Akorát jsme se nemohli dlouho shodnout, kterého z krtečků na zeď dáme, nakonec jsme vybrali asi pět obrázků.  Až budou obrázky hotové, ukážu vám fotky, jak se mu to podařilo.

A moje bříško? To se pomalu, ale jistě zvětšuje. Teď už je doopravdy poznat, že jsem těhotná, i lidé okolo si toho všímají. A taky už se cítím skutečně těhotně. Největší problém mi dělá chození do kopce nebo do schodů, hodně se zadýchávám, přece jenom je to zátěž. Na váze jsem to zatím nepoznala, z původních 61 kilo mám teď zhruba 65, takže 4 kila nahoře. Myslím si, že váha je optimální. Sama jsem zvědavá, kolik bude konečná váha, protože mě každý straší, že velké přibírání teprve přijde.

A pořád nic a nic. Ale já nemám obavy, že bych po porodu neshodila, protože se hodně pohybuju a jsem celkově hodně aktivní člověk. Pořád musím něco dělat, chvilku neposedím, ani nepostojím. Televize mě moc nebaví, dohromady tam nic zajímavého nedávají, většinou se dívám jen na pořady o vaření, nebo na hudbu.  Raději se opravdu pohybuju venku.

Také už se mi začíná množit dětská výbavička, mám hodně starších věcí i věcí už na větší dítě. Na miminko sice jen pár věciček, které mi nakoupily babičky a dědečkové, známí a jiní příbuzní a já jsem za to opravdu ráda. Nemusím mít hromady věcí, stačí pár hezkých. Miminko stejně rychle roste, tak by to ani neunosilo. Nemůžu si na ty malinkaté věci vynadívat a pořád je různě kombinuju a zkouším, jak v tom bude miminko vypadat. I tatínek si oblečky rád prohlíží, a dokonce i v obchodě se dívá jen po dětském oblečení. Někdy ho tajně načapu u skříně, kde mám zatím oblečení schované, než ho vyperu. Je to opravdu krásné, jak chlap najednou zjemní.

Jinak byl tento týden asi jako každý jiný, obvyklé domácí uklízení a vaření, které si teď užívám, zkouším různé recepty a různá jídla a vaření mě začalo hodně bavit.

Přidávám další fotky z Dvora Králové. První fotka je zase u mamuta, je to prostě můj oblíbenec

pavla s mamutem

na druhé je slon (mimochodem sloni tam mají opravdu nádherný výběh)

slon

třetí a čtvrtá to jsem zase já s medvědama

pavla

pavla

pátá, to je šimpanz

pavla

a poslední jsou pelikáni

pelikáni

Související články

Reklama