Nastávající mladá maminka Pavla Kročková se nám tentokrát opravdu rozepsala. I když hned na začátku píše, že se nic zvláštního neudálo, událo se toho až až. Přečtěte si, jak proběhl její další těhotenský týden, už osmnáctý.

pustevny

foto z Pusteven

Tento týden se toho moc zajímavého ani zvláštního neudálo. Skončila jsem v práci, budu si ještě užívat třítýdenní dovolenou a pak nemocenskou, která pro mě bude jako vězení, protože je omezená vycházkami jen v určitou denní dobu. Takže nebudu moct jet ani na žádný výlet a budu jen doma. Maximálně můžu chodit na procházky. Připadá mi to vůči těhotným, co mají opravdu těžkou práci, nespravedlivé. Nechápu, kdo to vymyslel, jen ty vycházky…

Bohužel, déle už jsem pracovat nemohla. Teplo v pekárně a tahání těžkých pytlů a beden (kolem 15kg) mě zmáhalo a nechtěla jsem riskovat, že se mi něco stane. Práce v pekárně je opravdu vysoce riziková, ten, kdo to nezažil, si to snad ani nedokáže představit. Je to dřina, celý den v pohybu, ohýbání a shýbání, neustále táhání těžkých věcí, prostě žádný med… A k tomu ještě v těchto vedrech, které jsou poslední dobou.

Moji kolegové mi sice pomáhali a nedovolili mi tahat nic těžkého, ale občas jsem přece jenom musela i já sama. A po pravdě, ne všichni kolegové v práci jsou tak tolerantní a ochotní, jsou i jedinci, kterým vadí, že za mě musí něco udělat. Zaměstnavatel by sice měl vyhovět těhotné, ale bohužel ve skutečnosti je to úplně jinak. Je to smutné. Kdyby bylo na mně, tak pracuju klidně až do porodu, ale za ten risk mi to nestojí. Tak teď budu odpočívat doma. No, odpočívat, mám naplánovaný generální úklid celého bytu, aspoň se nebudu nudit (jenom doufám, že to nebudu mít hotové za týden. :)
Ale ještě předtím mě čeká v červenci pár výletů do Zoo Lešná a do Dvora Králové, tak si to  ještě užiju. :)

Taky už jsem trošku přibrala. Původně jsem měla 61 kilo, teď se mi to pohybuje kolem 63 kilo, někdy i 63,5 kila. :)Ale mám pocit, že přibírám málo. Je to normální? Nedávno mi psala kamarádka, co je asi o tři týdny popředu než já, že už přibrala deset kilo. Tak mám trochu pochybnosti.
Ale chutě, ty mám teda šílené. Pořád mám chuť na řízky a maso, a z toho zase na čokolády a samé sladké. Různě se to střídá. Dokonce jsem jeden den měla třešně, které jsem zapila kefírovým mlékem. :) A nebo ředkvičky s kefírem, to byla taky dobrá kombinace. :) Chutě jsou prostě zvláštní. Vymýšlím různé, šílené kombinace jídel, které by normální člověk snad ani nejedl.

Snažím se bránit, protože kdybych se měla řídit jen tím, na co mám chuť, tak nedělám nic jiného, než že od rána až do večera neustále jím. Ale zase bych aspoň trochu víc přibírala, ale také by se mohlo stát, že bych na konci těhotenství měla tunu. Hlad často zaháním i ovocem a zeleninou a nebo sušenkama Bebe, které mi chutnají a nosím je preventivně v kabelce. A taky mám pořád chuť na hamburgery s kuřecím řízkem, ale jím je opravdu jen výjimečně (třeba jednou za měsíc. Zařekla jsem se, že tento týden jsem měla poslední „rozlučkový“, protože opravdu nechci vážit sto kilo. :)) Zajímalo by mě, kolik jste přibraly vy v těhotenství?

Výsledky druhého screeningu dopadly dobře, jsem zase o něco klidnější. Celkově se cítím velmi dobře, nemám vůbec žádné problémy ani nevolnosti ani bolesti, jen mě občas píchne v břiše, nebo cítím takové mírné tlačení, ale to je opravdu jen výjimečně. Za chvíli bych už měla cítit i první pohyby miminka, ale zatím nic, tak pořád čekám a jsem moc zvědavá, jaké to bude, jaký je to pocit.

Přibyl mi další problém, že neustále chodím na záchod, čím dál častěji, za chvilku tam budu co hodinu. :(

Už pomaličku začínáme plánovat, jak bude vypadat dětský pokojíček. Vybíráme postýlku a povlečení do postýlky, je jich tolik krásných, že nevím, které si mám vybírat. Postýlka bude určitě s nebesy, za tím si stojím. Nejradši bych, aby byla celá v růžovém, ale když to bude chlapeček, tak to asi nepůjde. Kočárek už máme vybraný, ale ten se kupuje až později, skoro na poslední chvíli. A taky se pořád hádáme o barvě kočárku, nemůže se shodnout. Zelený, oranžový, nebo modrý? Moc se těším na nakupování dětské výbavičky. Příští týden bych měla dostat nějaké oblečky pro miminko, tak už se těším, až to budu probírat. Bohužel zatím nemám skříňku, kam bych je už pomalinku ukládala a chystala, ale aspoň se můžu kochat. Už se vidím, jak je budu každý den přebírat. :)

Přikládám další fotky. Jedna je z opět z Pusteven, mám to tam prostě ráda. Krajina je tam nádherná, a teď tam začíná růst plno borůvek. Další je svatební, zrovna se zametáním, kdy mi chtěl Tomáš dát hned smeták do ruky a zapomněl, že zametá ženich. :) Jo, ti chlapi, všechno aby za mě ženská udělala. A třetí fotka je ze Zoo Lešná, kam se teď chystáme, na té gorile se fotím pokaždé, doufám, že i letos na ni ještě vylezu.

Dneska jsem se nějak rozepsala, doufám, že jsem vás nenudila.
Tak zase za týden
Pavla

zametaci

svatební, zametací :)

zoo

ZOO s gorilou

Související články

Reklama