A máme tu další týdeníček od naší cestovatelky, budoucí mladé maminky Pavly Kročkové. Uplynulý týden, tedy přesněji řečeno víkend, měla opravdu pestrý. Zdokumentovala nám ho na pěkných fotografiích.

Tak mi začíná sedmnáctý týden těhotenství. To to letí, za chvilku už budu v půlce. Přitom mi to připadá jako včera, co mi vyšel těhotenský test, a já jsem nemohla uvěřit tomu, že je to pravda. Už jsem ani nedoufala. Myslela jsem, že mám určitě špatný test a dělala jsem si hned dva další. :) Ale přece se podařilo. Jsem za to moc ráda!!

Tento týden jsme se s kamarádkami vypravily na výlet do Štramberku a do Muzea aut v Kopřivnici. Vyšlo nám i skvělé počasí, ani teplo ani zima, což bylo pro mě dobré. Ve Štramberku jsme si vyšly na Trúbu, která má 159 schodů, ale vyšly jsme to za chviličku. Těšily jsme se pak z krásného výhledu na okolí. Výhledy na krajinu mám nejradši. Dokonce jsme ani neplatily vstupné, pán, co tam byl, nás na Trúbu pustil zadarmo. Proč, to nevím, ale potěšilo nás to. :)

j

d

Potom jsme se vypravily na menší výšlap k jeskyni Šipka, do trošku strmějšího kopce. Přiznám se, že to jsem se už trošku zadýchávala (přece jen jde znát, že jsem těhotná). Nakonec jsme to ale zvládla a vyšly jsme až k moc krásné jeskyni. Vešly jsme dovnitř a šly až na samý konec. Bylo tam hezky chladno a docela velká tma. :)

Ale to nám nestačilo a vydaly jsme se od jeskyně ještě více nahoru. Vede tudy stezka lesem, kde jsou sochy známých osobností a také krásné výhledy do krajiny. Procházky po lese mám opravdu moc ráda. V lese je krásný klid a ticho.

socha

sochadva

Potom jsme se přesunuly do druhé půlky výletu, a to do Kopřivnice. Došly jsme na autobus a zjistily jsme, že autobusy jezdí co tři hodiny a že nám právě před chvíli ujel. Tak jsme jely do nějaké vesnice opodál a po hodině bloudění jsme se dostaly úspěšně až do Kopřivnice.

V Kopřivnici jsem byla snad už pětkrát, ale ta stará auta mě pokaždé zaujmou. Udivuje mě, jak jsou obrovské a mohutné, jak „to“ vůbec mohlo jezdit po silnici. Nejvíce z celého muzea se mi líbí velké Tatrovky, které jsou opravdu moc zajímavé.

stroj

stroj

Výlet se opravdu vydařil, už se těším na další, který si zase někdy naplánujeme. Přidávám i pár fotek, doufám, že vám budou líbit. :)

Vyšetření u paní doktorky dopadly zatím dobře, tento týden jsem byla na druhém screeningu v 16. týdnu a výsledky budou za týden. Snad dopadnou taky dobře.
Už se tolik nebojím a začínám být docela klidná. Začínám se už i těšit. Na srpen jsem potom objednaná na genetický ultrazvuk srdíčka, na ten se hodně těším. Jde tam slyšet, jak miminku bije srdíčko, a také i to miminko jde krásně vidět. Už by mohlo být poznat i, co to je. Pořád tajně doufám, že to bude holčička, i když chlapeček by mi taky nevadil, hlavně ať je miminko zdravé.
Jenom doufám, že mě to nerozbrečí, v poslední době jsem totiž hodně citlivá a brečím u každé blbosti. :) Břicho mi teď hodně vyrostlo a začínám se cítit strašně nafoukle. Někdy mám i problém ohnout se k zemi. Pořád se ale snažím každý den cvičit a taky hodně chodit. Do práce chodím každý den 3 km pěšky, no a taky samozřejmě nevynechám procházky.

To je zatím vše, pozdravuji všechny čtenářky a přeji vám hezkou dovolenou. :)
Pavla

Související články:

Reklama