chu.jpg
Foto: Shutterstock

Miminko bylo plánované, po osmi letech vztahu už chtěli pokročit dál. Danin přítel neměl z otcovské role obavy, těší se na ni. Od samého začátku ho ale trápí něco jiného. Partnerčina postava. „Už když jsme o založení rodiny mluvili, každou chvíli zmiňoval, jak všechny manželky jeho kamarádů v těhotenství děsně ztloustly. A už jim to zůstalo. Prý by nerad, aby něco takového byl i můj případ. Myslela jsem si, že to pak přestane řešit, ale vůbec ne,“ svěřuje se Dana, která vždy byla štíhlá. A pořád je - zatím v jiném stavu přibrala jen pět kilogramů. Možná i proto, že zůstala doma na rizikovém těhotenství a její partner pracuje z domova.

„Strašně hlídá všechno, co sním. Připravuje a odměřuje mi snídaně, obědy i večeře. Když mu řeknu, že jsem těhotná, hned mi připomíná, že jíst za dva je přežitek. Jasně, vím, má pravdu. Jenže jemu v břiše neroste nový člověk! Nemá vůbec tušení, co jsou to těhotenské chutě. Když si udělám jídlo podle sebe, je uražený a nemluví se mnou. Prý se cpu a bude ze mě koule!“ zlobí se nastávající maminka, která pro klid v domácnosti raději drží své chuťové pohárky na uzdě. Neví ale, jak dlouho dokáže svůj apetit i emoce ovládat.

„Kolikrát mě tak děsně štve, jak víc hledí na moji postavu než na moje blaho. To by mě jako s pár kily navíc nechtěl? A našel si třeba jinou, hubenější? Mám mu vůbec věřit, že mě miluje? Zatím jsem na něj ještě pořádně nevyjela, ale hormony mi už nebezpečně začínají lítat nahoru, dolu. Dost možná se brzy neovládnu a řeknu mu všechno pěkně od plic,“ obává se Dana.

Čtěte také: