Nejkrásnější chvíle, na které ráda  vzpomínám, byly večeře s mým manželem. Chodili jsme na ně v dobách našeho chození poměrně často do restaurací, hlavně do naší oblíbené pizzerie.

Moc příjemné prostředí laděné v modré barvě, romantická hudba, hořící svíčky, držení se za ruku a krásná zamilovaná slovíčka, no nádhera a k tomu samozřejmě naše oblíbená sýrová pizza a bílé víno.

Jednou se nám při takové romantické večeři stal kuriozní zážitek. Řekli jsme si, že zkusíme změnu a že si objednáme něco jiného. Pokrm měl název Kuře Amygdalon. Číšnice začala nosit na stůl, nejdřív přílohu - americké brambory, tatarku, kečup a pak hlavní chod na obrovských mísách. Teda vypadalo to úžasně - na kostičky nakrájené a osmažené kuřecí maso s opraženými arašídy a se smetanovou omáčkou, nádherně upravená obloha, kde nesměly chybět fazolky, kukuřice, rajčata, okurka, salát a plátek citronu a pomeranče. No ještě teď se mi sbíhají sliny, chutnalo to totiž přímo božsky.

Najednou k nám přispěchala nějaká dívka a vykřikla: "Teda, vy si žerete!"

My jsme ji přitom vůbec neznali a ona s vykulenýma očima po chvíli také zjistila, že nás nezná a že si vlastně spletla stůl, chtěla jít původně za známými o stůl dál. Moc se nám pak omlouvala,a le nám to nevadilo, celkem nás to potěšilo, že si vlastně "žereme".

Pak jsme na naše oblíbené jídlo ještě občas zašli .Teď už to není zase tak často, protože máme doma našeho andílka, dcerku Terezku, ale to nám vůbec nevadí, teď jsou večeře zase úplně o něčem jiném, sedíme u stolu tři. A já moc ráda vařím pro naši krásnou rodinu. A už se moc těšíme na štědrovečerní večeři, to bude naše malá s námi sedět u stolu poprvé, loni měla totiž na Vánoce teprve 3 měsíce.

    Přeji všem krásné zážitky nejen u večeře.

Lucie


Šťastná Lucie, přejeme vám ještě moc pohodových večeří doma i v pizzerii. Protože "žrát si" sice možná není zdravé - ale velmi příjemné.

A pro vaši dcerku, nebo možná i pro vás, posíláme krásnou kabelku od www.jednoutydne.cz

Dnes si píšeme na téma teplé večeře a témata s tím související. A příspěvky, které nás nejvíce osloví, odměňujeme. A nejraději máme kombinaci textu a obrázku!

Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

Reklama