opravSnad v každé domácnosti se najde něco, co nás štve. Někomu vadí neustále se usazující vodní kámen, někoho trápí úporná plíseň v koutě, nebo protékající záchod, jiného sužují nechtění návštěvníci: mouční moli, mravenci, nebo dokonce myši. Každá z nás má nějaký recept, jak se toho neřádstva zbavit.

Já mám takovou specialitu, která mě fakt vytáčí a kvůli níž nemůžu vymalovat. Tedy můžu, ale jenom bíle, nebo bych naopak musela malovat každý půlrok. V jednom rohu mi neustále opadává omítka. Zřejmě si barák „sedá“ a „pracuje“.

Když jsem to reklamovala, zazvonil u dveří příznivec v montérkách, v ruce fanku se sádrou a hrnul se to opravit. Podotýkám, že neměl žádnou špachtli ani jiný nástroj, který bych očekávala při opravě omítky. Nabral hmotu prstem, nahňahňal ji do rány ve zdi a palcem uhladil. Než jsem se stačila nadechnout k námitce, byl v trapu. Nemyslím, že by to bylo způsobeno svéráznou aplikací cementu, ale do půl roku na mě z kouta díra zívala znova.

Dobrou historku jsem nedávno zažila s plynovým kotlem. Přišel domovní důvěrník s tím, že revize kotle bude levnější, když si ji v domě objednáme hromadně. Dobrá, kdo by nesouhlasil, upřímně řečeno, ani jsem nevěděla, že se něco takového má provádět pravidelně. Když jsem to neprozřetelně prozradila reviznímu technikovi, koukal na mě jako na špindíru. Přece pravidelná údržba onoho přístroje je stejnou samozřejmostí jako čištění zubů.

Trochu jsem se zastyděla a omluvila to tím, že si já, technicky nenadaná žena, netroufám kotel rozebrat. Nechala jsem tedy kotlaře kotli a odkráčela do kuchyně. Po pár minutách slyším zaúpění a běžím do koupelny. Tam stojí technik před odhalenými útrobami kotle a říká: Teda pani, vy máte ten kotel pěkně zas... snadno si domyslíte sami.

Máte vysavač? Na co vysavač, podlahy vytírám, chtělo se mi říct na just, ale polkla jsem svou uraženost a přitáhla vypůjčený lux. Po chvíli slyším z koupelny kvílení luxu i kotlaře. Ten vysavač nevysává! No jo, něco tady smrdí, blesklo mi hlavou, nebo spíš nosem, ale protože to nebyl zápach pálícího se luxu, ale jeho ponožek, nechala jsem si nejapnou poznámku pro sebe. Co kdyby praštil luxem a nechal mě na pospas rozebranému špinavému kotli? Vyčistili jsme filtr a kotlař se konečně zklidnil. Chvíli tam něco kutal, dal mi nezbytné kázání a účet. Jeho výše byla přímo úměrná mé nevědomosti, jak s kotlem zacházet.  

Jak vidíte, i drobné domácí karamboly s sebou přináší „veselé“ příhody.

S jakými domácími průšvihy jste se setkaly vy, milé ženy-in? Co vás doma štve? Dokážete si poradit samy, nebo si zvete odborníky? Máte nějakou příhodu s porouchaným spotřebičem? Řešíte to okamžitě, nebo je to u vás na dlouhé lokty? Máte nějaké zaručené recepty, jak se zbavit, předejít nebo zlikvidovat domácí karamboly? Prozradíte nám je? Napište nám, podělte se s námi o své příhody nebo své rady a nechte se poučit od jiných.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek čeká samozřejmě dárek.

Reklama