Za posledních cca 15 let reklamuji poměrně často. Převážně se jedná o boty. Reklamace - až na výjimky, kdy mám pocit, že boty nejsou určeny k účelu, ke kterému jsem je zakoupila (alespoň podle reakcí těch, co reklamaci vyřizují) - jsou reklamační řízení v pohodě.

Poslední kuriózní reklamace proběhla koncem června. Na větší nákupy chodíme s manželem. Pomáhá nejen s těžkým vozíkem, ale tím, že se u pokladny stará o nákup (vyložení na pás a zpět srovnání do vozíku), mohu s větším soustředěním sledovat, zda "markování" na pokladně je O.K. Ještě před odchodem od pokladny projedu účet - ano položky souhlasí. Jaké však bylo doma moje překvapení, když jsem zjistila, že za balení ochucené limonády jsem místo 29,40 zaplatila 77,40. Podotýkám, že pokladní použil čtečku kódu, takže o selhání člověka na pokladně se nejednalo. Nedalo mi to a účtenkou jsem vyrazila do příslušného marketu. Samozřejmě, že jsem měla mizivou šanci, ale šlo mi i o ostatní zákazníky.

První reakce na reklamaci (toto oddělení je spojeno s informacemi) nebyla potěšující. Paní trvala na dodání příslušného nápoje. Vysvětlila jsem jí, že událost se stala v pátek těsně před jejich zavíračkou, že jsem na problém přišla při kontrole účtu v sobotu večer a že tedy v nedělní dopoledne tyto nápoje s sebou opravdu nemám. Začala tedy prověřovat moje tvrzení, že jinak jsou účtovány jednotlivé kusy a jinak celé balení po 6-ti kusech. Dala mi za pravdu, vrátila mi nějaký peníz, abych v klidu domova zjistila, že těch 112,- korun není celá částka, která by mi patřila. A závěr - napsala jsem neprodleně e-mail na ředitelství, kde jsem situaci popsala. Na odpověď stále čekám...

A v současné době uvažuji, že takovýmto marketům navrhnu zlepšovák. Zákazník si sám projede nákup čtečkami u pokladny a pokladní (která/ý bude průběh kontrolovat) zajistí pouze předání peněz či transakci platby kartou. Nemusely by takto fungovat všechny pokladny, ale jedna či dvě by se hodily.
george


Milá George,
o podobných pokladnách se uvažuje už dloho, šlo by o to, že v každém zboží by byl chip, který by vyslal při průchodu kolem pokladny svůj kód. Vy byste pouze přiložila svou vlastní chipovou kartu (třeba Česká spořitelna je měla vyrábět už od začátku léta, ale nic se stále neděje) a šla byste v klidu domů. Vše by proběhlo automaticky.

Reklama