Bez ohledu na to, jestli má vaše domácnost padesát nebo tři sta metrů čtverečních, její nedílnou součástí je kuchyňská linka. Ta může v určitém smyslu kontrastovat s interiérem nebo s ním naopak skvěle korespondovat. Své důležité postavení pak má i kuchyňská pracovní deska. Pokud je ve vašem hledáčku kámen, zaměřte se na český tvrzený kámen TechniStone®, který je nabízen v pěti kolekcích a mnoha odstínech. Je vysoce odolný, svým osobitým vzhledem a vlastnostmi skvěle doplní jakýkoliv interiér a pozvedne krásu vaší domácnosti. Jaké prvky zdobí vaši kuchyni a ke kterému stylu se přikláníte?

Koloniální zdobnost podtržená mramorovým vzhledem

Koloniální styl interiéru se vrací do dob kolonizace, kdy si Evropané usazující se v exotických zemích s sebou přiváželi věci, zvyky i kulturu ze svých domovů a kombinovali je s těmi krajovými. Je pro něj typická zdobnost a majestátnost daná využitím exotických prvků a doplňků, masivním nábytkem a kvalitních materiálů. Velmi vhodným doplněním takového stylu kuchyně je deska z tvrzeného kamene TechniStone® z kolekce Noble. V nabídce je celkem 18 odstínů od světlých po tmavé s různou barvou a intenzitou žilkování mramorového vzhledu či vzory originální z dílny oddělení produktového vývoje společnosti Technistone, a.s. Tvrzený kámen nabízí vyšší pevnost, odolnost a nenasákavost, oproti přírodnímu kameni lze vyrobit i desky s tloušťkou menší než 30 mm.

Noble

Alpský styl – inspirace přírodou všude, kam se podíváš

Alpský styl je tvořen čistě přírodními materiály, které společně vytváří harmonii a hřejivou atmosféru, zejména díky využití masivního dřeva, kožešin či koberců. Chybět by neměl ani kámen. Pro tento styl jsou vhodné jemné přírodní odstíny. Vybrat můžete z řady Harmonia, která nabízí pět odstínů šedé a béžové s velmi jemnou strukturou kamene krásně korespondujících s použitými přírodními materiály. Další řadou vhodnou do alpského interiéru je kolekce Essential, například béžový odstín Crystal Royal nebo novinka popelavě šedý Elegance Eco Ash. Tato kolekce plná jednoduché krásy a elegance se vyrábí ze surovin z domácí provenience s ohledem na šetrné zacházení s křehkou krásou přírody.

Crystal Royal

 

Kámen s hrubší strukturou - retro, které se vrací

Interiéry v 50. – 70. letech minulého století měly svůj vlastní styl, který se jako bumerang stále vrací a popularitu získává i u nové generace. Pokud chcete doma retro, stěny by vám měly zdobit dobové plakáty nebo jejich repliky, kovové kuchyňské hodiny, nesmí chybět plastové židle či oble tvarované domácí spotřebiče, které do interiéru vnáší kouzlo starých časů a vzpomínek. V případě kuchyňské desky s tím koresponduje hrubší struktura, tedy viditelnější fragmenty kamene, kolekce Rustic. Nabízí mnoho atraktivních provedení, ve kterých najdete retro krásu přesně pro váš interiér. Na vinylové desky můžete vzpomínat s černou deskou Taurus Black, na stylové pastelové barvy zase s béžovým odstínem Crystal Sahara.

Taurus Black

Moderní styl – v jednoduchosti je krása

U moderního stylu vítězí klasické neutrální barvy, především bílá, šedá či černá a vybavení se podřizuje praktičnosti a funkčnosti. Aby však nezvítězila nuda, můžeme jednoduchost vyvážit jedním výraznějším prvkem, který podtrhne osobitost vašeho interiéru. V případě kuchyňských desek to může být tvrzený kámen řady Starlight a Brilliant. Díky svému unikátnímu složení s obsahem zrcadlových střepů vytváří odlesky, které i tmavou desku krásně rozzáří. Tvrzený kámen TechniStone® je z více než 90 % tvořen pečlivě vybranými přírodními surovinami, především křemenem a žulou. Ty jsou dále doplněny barevnými pigmenty a vytvrzeny kvalitní pryskyřicí. V případně řad Starlight a Brilliant jsou doplněny zrcadlovými a skleněnými střepy, díky kterým se deska nádherně blyští a v jednoduché kuchyni může jít o jeden výraznější prvek.

Starlight

V rámci bytového designu existují desítky stylů a možností, které se liší barevným provedením, jednoduchostí či složitostí vybavení, stejně jako liniemi a užitými materiály. Je tak skutečně jen na vás a vašem vkusu, jaký styl si pro svou domácnost a kuchyňskou desku zvolíte. Nejste-li si při svých plánech zcela jistí výběrem vhodného odstínu, pro lepší představu můžete na stránce http://visualizer.technistone.com/cs využít praktický vizualizér nebo si najít adresu nejbližšího studia či realizace s materiálem TechniStone® v sekci Dotkněte se.

Reklama