Kdo říká, že technické vymoženosti jsou doménou mužů? A proč by měly být v nudných černých, šedých nebo bílých barvách?

Výrobci počítačů a elektroniky se rozhodli ženám zpříjemnit chvíle s technikou a přichází na trh se speciální řadou technického příslušenství v dámském balení.

Květinový pro romantičky

notebook

Je libo květinkový design? Proč ne?! Společnost CZC.cz nabízí mininotebooky, které nadchnou nejen svým vzhledem, ale i malými rozměry a vahou do jednoho kilogramu. Dámy si tak mohou své pracovní povinnosti vyřizovat cestou, nebo se podívat na oblíbený film. Nejžádanějšímu dámskému notebooku Lenovo IdeaPad  nechybí ani webkamera a Bluetooth.

notebook

Červený pro ďáblice

notebook

Vášnivější uživatelky notebooků jistě ocení červenou verzi. Velkým výkonem v malém „těle“ a zároveň sexy provedením disponuje například typ Acer Aspire One 753. Má velkou kapacitu pevného disku a vydrží v chodu až 6 hodin. Dalším červeným klenotem těšící se velké oblibě na trhu je notebook Asus X52F.  Velký pevný disk, numerická klávesnice, DVD mechanika a systém chlazení IceCool jsou jen některé z výhod tohoto elegantního dámského notebooku.

Neztrácejte paměť

notebook

Dámy, kterým se nechce nosit notebook s sebou, si mohou vše důležité jednoduše přibrat do kabelky. Externí disky se nabízí rovněž v trendových barvách včetně bílé, růžové či módní fialové (např. firma A-Data).  Bez problému pojme tisíce vašich fotek, osobní hudební archiv nebo filmy. Kapacitu můžete volit od 320 do 600 GB. K mání jsou také stylová pouzdra, která jsou mnohdy k nerozeznání od elegantních kosmetických taštiček.
Co by to bylo za dokonale vytuněný technický styling bez myši? I ty můžete hravě doladit k barvě svého notebooku nebo si jich pořídit víc a střídat je podle nálady. Nabízejí se v nejrůznějších odstínech – červená, žlutá, bílá, fialová modrá a mnoho dalších. Společnost Logitech například na trh dodává stylové ergonomické a přesné laserové myši, jejichž rolovací  kolečko je vybaveno také pohybem do stran a pogumovanými boky pro lepší držení.
A co momentálně v „dámské“ elektronice frčí nejvíce?
„Jsou to malé notebooky (netbooky) a ženy zajímají při výběru hlavně barvy a vzory,“ říká Martin Brabec ze společnosti CZC.cz. „Dále to jsou doplňky s důrazem na malé rozměry a design – flashdisky s krystaly Swarovski, bezdrátové myši a ergonomické podložky pod notebooky. Z mobilních telefonů to jsou pak kompaktní telefony, které mají přístup na internet přes Wi-Fi a přehrávají MP3. Tradiční zájem přetrvává v brašnách a pouzdrech na notebooky, kde jsou dostupné také velmi široké vzory, tvary i barevné varianty. Díky nižším cenám se elektronika začíná mnohem více brát také jako módní doplněk,“ dodává Martin Brabec.

notebook

Klávesnice pro blondýny?

notebook

Pokud jste o této vymoženosti ještě neslyšely, pak vězte, že do růžova si můžete doladit také klávesnici svého osobního počítače. V čem je růžová klávesnice tolik originální?
Mnoho kláves je nahrazeno anglickými slovíčky, které vyjadřují pocity uživatelek při jejich použití. Klávesa Backspace tak ku příkladu označuje Ooops! (Jejda!), klávesa Enter nese název Yes! I want it! (Ano! To chci!) atd. Klávesnici vyvinutou speciálně pro blondýnky si můžete objednat i u nás například u e-obchodu Dobrý dárek (www.dobrydarek.cz). A jaký je o ni zájem?
„Před Vánoci byl docela velký, ale teď to hodně pokleslo. Myslím, že lidé to kupují spíš jako vtip nebo dárek,“ říká Daniela Löffelmann z prodejny Dobrý dárek.

Foto: CZC.cz a www.dobrydarek.cz

Kam dál?

Reklama