Dvacáté století vstoupilo do dějin díky technické revoluci, ženám tak v povinnostech ulevily věci jako pračka či žehlička. Dvacáté první století ale chrlí jednu technickou vymoženost za druhou! Že už se v tom přestáváte orientovat? Nevadí! Díky následujícímu článku si moderní techniku oblíbíte.

Využívejte aplikace do telefonu

technika

Určitě používejte moderní komunikátory! Aplikace do telefonu jako Viber nebo Whatsup vám umožní bezplatné zasílání obrázků a textových zpráv. Jsou zdarma, tak proč už je nemáte? Aplikace v telefonu mohou také pokrýt až překvapivě širokou škálu vašich potřeb. Ať už se jedná o navigaci, zrcátko, svítilnu, přehled kulturních akcí nebo upozorňování na nabídky levných letenek. Investovat musíte jen svůj čas, abyste takovou aplikaci našla a šup s ní do telefonu. Když vás přestane bavit, zase si ji smažete. Nejpraktičtější bude nejspíše aplikace, která vám umožní ovládat váš účet přes telefon, tzv. smartbanking.

Jak to mít levněji?

Je to asi tři roky, co k nám z Ameriky přišel trend slevových serverů. Můžete na nich pořídit levně téměř cokoliv. V nedávné době se ale objevovaly zprávy, že ne všechny uvedené služby jsou kvalitní. Proto se vždycky podívejte na recenze ostatních, co službu využili a jestli byli spokojení.
Mnohé věci vás vyjdou levněji, když si je objednáte ze zahraničí. Z pohodlí domova tak můžete nakupovat po celém světě a na rozdíl od koupě v kamenných obchodech můžete zboží také v ochranné lhůtě bez udání důvodu vrátit. Co k tomu potřebujete? Jen platební kartu s povolenými internetovými platbami a přístup k internetu. Aby bylo vaše online nakupování bezpečné, využívejte prověřených obchodníků, kteří nabízí platbu kartou přes tzv. 3D Secure technologii (poznáte dle loga při zadávání údajů karty). „Tento systém umožňuje potvrdit platbu kódem, který vám přijde na mobilní telefon, čímž se posiluje bezpečnost transakce,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB a Ery.

Poslední novinky - placení mávnutím

Revolucí v placení je bezkontaktní nálepka. Jak takové placení probíhá? „Nálepku přilepíte na jakýkoli předmět (náramek, telefon nebo klíčenku) a zaplatíte přiložením nálepky k bezkontaktnímu terminálu, aniž byste museli otevírat peněženku nebo hledat platební kartu,“ komentuje Pavla Hávová z ČSOB. I v tomto případě platí, že u částek nad 500 Kč je potřeba zadat PIN.

Zdroj: tisková zpráva

Reklama