Sluchátka pro lepší soustředění během home office
u1.jpgPráce z domova má své výhody i nástrahy. Doma ovlivňuje naši pozornost většinou mnohem více vjemů, a to zvlášť, když jsou děti zapojeny do distanční výuky. Jak se v takovém prostředí soustředit na práci? Neocenitelným pomocníkem jsou sluchátka s kvalitním aktivním potlačením okolních ruchů (ANC) a handsfree. Ta jsou často využívána také v open space kancelářích. Potlačení okolí lze využít nejen při poslechu, ale také „naprázdno“, tedy bez puštěné hudby. Průkopníkem této technologie je značka Bose a nejnovějším modelem oceňovaným pro vynikající odrušení a výbornou srozumitelnost handsfree hovorů i v hlučném prostředí je Bose Headphones 700 (9 990 Kč). Z pohledu zvuku jsou vyladěna tak, aby poskytla uživatelům co možná nejvyrovnanější reprodukci bez přehnaného zdůraznění basů a jsou proto vhodná pro mnohahodinový poslech.

Dobrý zvuk při telekonferencích a videokonferencích
u5.jpgK práci z domu patří časté videokonference nebo telekonference. Pomocí nich probíhají nejen pravidelné porady, ale mnohdy nahrazují také důležitá jednání. Pro individuální hovory lze využít sluchátka s kvalitním handsree. Pokud však realizujete cally v malých týmech, určitě oceníte specializovaný konferenční nástroj s vestavěným reproduktorem a několika mikrofony snímajícími zvuk ze všech stran. Příkladem takového zařízení je bezdrátový konferenční reproduktor beyerdynamic Phonum (5 590 Kč). Díky svým precizním mikrofonům a inteligentně řízenému reproduktoru si dobře poradí i ve chvíli, kdy budete při telekonferenci chodit po místnosti.

Výkonný a zabezpečený notebook
S home office je logicky spojená také zvýšená poptávka po přenosných počítačích. Profesionální pracovní notebook by měl být lehký, snadno přu4.jpgenositelný, odolný a uložená firemní data by měla být pro případ ztráty nebo krádeže zařízení důsledně chráněna. To lze zajistit například bezpečnými uživatelskými a administrátorskými hesly, které lze také kombinovat s biometrickým ověřením (otisk prstu, kamera pro rozpoznání obličeje) a šifrováním všech uložených dat pomocí čipu TPM. Praktický pro práci na terase či na cestách je také matný displej eliminující odlesky, dlouhá výdrž baterie a kvalitní klávesnice. Na výrobu profesionálních pracovních notebooků se specializuje například značka Dynabook (dříve Toshiba). Konkrétním příkladem je cenově dostupný 15“ přístroj dynabook Satellite Pro C50-E-10C poháněný procesorem Intel Core i3 s více než 11hodinovou výdrží baterie, tenkou konstrukcí, hmotností pouhých 1,76 kg a možností šifrování uložených dat pomocí fTPM (15 990 Kč).

Router pro ochranu dat
u3.jpgPokud se z domova připojujete k citlivým nebo cenným datům nebo pokud jste společnost, které na zajištění dat skutečně záleží, měli byste brát v úvahu také zabezpečení routerů. Právě tato zařízení se totiž stávají v poslední době terčem útoků kybernetických zločinců. Přes router totiž procházejí všechna data přicházející a odcházející z daného místa. Špičkově zabezpečené routery vyrábí například český výrobce Turris zaštítěný sdružením CZ.NIC. Unikátní zabezpečení zajišťují také díky aktivní komunitě spolupracujících uživatelů, kteří v rámci systému sdílí informace o útocích zachycených a eliminovaných na svých routerech. V momentě, kdy systém odhalí bezpečnostní hrozbu, obratem vznikne a je rozeslána aktualizace firewallu, která zabezpečí zapojené Turrisy po celém světě. Jako router, domácí server, NAS, tiskový server nebo jako virtuální server mohou uživatelé nebo firmy využít Turris Omnia 2020 (7 999 Kč).

Aktivní špunty do uší pro odpočinek na další pracovní den
u2.jpgBrání vám v koncentraci na práci únava a denně bojujete s usínáním a nerušeným spánkem? Ať už vás budí myšlenky na pracovní či rodinné povinnosti, chrápání partnera nebo ruch ulice, zkuste unikátní miniaturní špunty Bose Sleepbuds II (7 490 Kč), které se i s vestavěnými reproduktorky vejdou do uší tak, že nevadí ani při spánku na boku. Tato „nesluchátka“ od renomovaného výrobce audiotechniky pouští do uší celou noc nebo po zvolenou dobu během usínání jeden ze speciálně testovaných tichých zvuků takzvaného bílého šumu. Tím pomáhají uklidnit mysl uživatele a také maskují ruchy, které vám nedají spát. Všechny jejich funkce lze snadno ovládat pomocí aplikace ve smartphonu.

Reklama