Půjčila jste svým „dospělým dětem“ nebo třeba manželovi auto a máte o něj strach? Žádný problém. V Americe se objevila na trhu vychytávka, jež bude za vás pečlivě dohlížet na rychlost, kterou se automobil pohybuje. Můžete je klidně z pohodlí domova upozornit na překročenou rychlost.    

Palubní počítač od Tiwi umí sledovat vaši ratolest jedoucí v autě. Rodiče pak informuje nejen o poloze vozidla, ale i o jeho rychlosti. Počítač pak řidiče automaticky varuje při překročení maximální dovolené rychlosti, pokud to neuděláte sami.

Černá skříňka od Tiwiho používá k lokalizaci vozidla standardní GPS družicový signál. K internetu se připojuje bezdrátově - stejně jako mobilní telefon. Pokud váš automobil neustále překračuje rychlostní limity, pak vám to zařízení umí napsat emailem či textovou zprávou. Zatím je bohužel k sehnání jen ve spojených státech. Ale brzy se snad objeví i na našem trhu.

Za zařízení zaplatíte v přepočtu asi 9000 korun. Provoz černé skříňky je navíc zpoplatněn 560 korunami měsíčně. Pokud jsou ale vaše obavy o auto či zdraví člena rodiny silnější než obavy o váš bankovní účet, mohl by pro vás být palubní počítač dobrým pomocníkem.

Půjčujete své auto? Staráte se o to, jak rychle jezdí vaše děti nebo manžel, i když s nimi zrovna necestujete? Pořídila byste si tento počítač?

Reklama