Team Amerika jsou dokonalí a ryze američtí zachránci světa.

V úvodní scéně stominutového filmu přicházejí do obrazu loutky zobrazující Pařížany na kolonádě před Eiffelovou věží.

 

Již v prvních minutách této loutkové komedie nás nikdo nenechá pochybovat o kvalitě a preciznosti současného loutkového ztvárnění parodie na celý svět. Loutky zobrazující americkou policii, která se neobává střílet do Eiffelovky anebo nechat vybuchnout Louvre. Ihned je na zřeteli, z čeho si střílí tento film..

 

Loutky mají své specifické pohyby, které jsou zde využity k parodickému umocnění pohybů. Výrazy jejich tváří nám často i beze slov dávají vědět, co si hrdina myslí a co zamýšlí.

Proč je na světě vlastně terorismus a kdo může za jeho šílené teroristické útoky? Má na tom snad Amerika svůj podíl?

 

Při mnoha scénách, kdy se hrdinové tak americky dojímají a promlouvají ve strnulých frázích, divákům jistě dojde skvělý parodický nádech. Nebo v tolika scénách s nádechem růžových „happy endů“, které dovádějí hollywoodské magnáty k milionovým obratům.

Je to až k neuvěření, že to tolik lidí ještě dojímá…

 

 

Pokud milujete Ameriku a její bojovnost a připravenost na záchranu světa, a pokud se vám líbí šťastné konce jejích kasovních trháků, na tento film do kina nechoďte. Byli byste naštvaní, že si zde někdo dělá legraci z pózovitého chování a výlevů na téma trauma z dětství a tak podobně..

 

Pokud je váš názor opačný vyražte na film Team Amerika: World Police a jistojistě se pobavíte!

 

Kde hrají v kinech najdete ZDE

 

 

Sledujte sobotní aktuální články a těšte se na recenze. Můžeme vám prozradit, že jich budete nacházet na našich stránkách více.

Hezký zbytek víkendu vám přeje váš magazín Žena-in.cz!

Reklama