Prázdniny pomalu končí, ale ne každý na ně bude hezky vzpomínat. Například třicetiletá Oldřiška asi dlouho nezapomene na den, když její syn přijel z pobytu u babičky. Příhoda, která byla sice nepříjemná, ale zdaleka ne tak závažná, totiž zcela změnila Oldřiščino nazírání na rodinu jejího manžela.

Je to už dva týdny, kdy se Oldřiška s poměrně velkým zpožděním dozvěděla, že jejího osmiletého syna pokousal o prázdninách pes. Pyšně jí po návratu ukazoval šrámy na ruce a chlubil se, že vůbec nebrečel. „V tu chvíli jsem myslela, že vyletím z kůže,“ komentuje mladá maminka příhodu, která pak ještě spustila nevídanou lavinu nelogických reakcí ze strany manželovy rodiny.

  • Oldřiška si totiž „dovolila“ tchyni zavolat a požádat ji o zprávu od veterináře, že je její pes v pořádku.

dogNejdřív jsem byla příjemně překvapena, že už druhý den mi skutečně požadovaný doklad přeposlala emailem, ale pak jsem si připadala, jako kdybych ji snad obvinila z vraždy nebo co,“ popisuje nevídaný vývoj událostí.

Už další den jí manžel vyčetl, že se s ním o tomto kroku neporadila. Následně jí vysvětlil, že se jeho matka cítí dotčena, že si jí ona dovolila „za jeho zády“ zavolat a chtít po ní, aby šla se psem k veterináři. Prý nemá zapotřebí, aby ji její snacha úkolovala po telefonu jako malou holku. A ještě bez vědomí svého muže.

Přísahám, že jsem na něho zůstala koukat s otevřenou pusou a připadala jsem si, že jsem snad účastnicí nějakého pořadu typu SKRYTÁ KAMERA,“ popisuje svoje pocity Oldřiška, která ještě teď nevěří, co její pouhá – a slušně formulovaná – žádost způsobila.

Manžel s ní sotva promluví, tchyně jí nemůže přijít na jméno a nabádá svého syna, aby si doma udělal pořádek.

Absolutně nechápu, co je to za lidi, že se takto chovají. Znám je tolik let a najednou mám pocit, že o nich nic nevím. Naše vztahy nebyly nikdy nějak extra vřelé, ale myslím, že oboustranně slušné. Taky bych jim mohla ledasco vyčítat. Minimálně to, že mi – jako matce – zatajili, že u nich můj syn prožil takovou nepříjemnou zkušenost,“ ukončuje své vyprávění mladá žena, které vůbec nepřijde, že by se nějak provinila. Naopak. Stále je přesvědčena, že v rodině by se měly všechny věci říkat nahlas. A do očí. I když nejsou třeba úplně příjemné.

Přečtěte si také

Reklama