feng.jpg
Foto: Shutterstock

Feng šuej je jedno z tradičních čínských učení sahající hluboko do minulosti. Vychází z principů přirozeného proudění energie v prostoru a jejího působení na lidi a okolní svět. V konečném důsledku výrazným způsobem ovlivňuje vztah mezi člověkem a prostředím, ve kterém se pohybuje. Soustředí se na kdeco a pro nás, jedince ovlivněné především západní kulturou, může být mnohdy až nepochopitelné, jakým způsobem se s touto životní filosofií pracuje. My se dnes zaměříme na to, jak podle feng šuej ovlivňují náš život některé květiny.

Název učení tvoří dvě samostatná slova: feng (vítr nebo přeneseně vzduch) a šuej (voda). Jde o dva přirozené elementy, které proudí a pohybují se všude na Zemi a jsou zásadní pro život.

Živé rostliny do interiéru v každém případě patří. Přinášejí pozitivní energii a bývají vnímány jako symboly růstu, prosperity a naděje. Důležitá je i péče, kterou jim věnujete, stejně jako umístění té či oné květiny, a také její druh. Zde jsou některé květinové tipy pro posílení „chi“ (energie, síly) vašeho životního prostoru podle feng šuej.

Hledáte lásku? Pořiďte si pivoňky!

Ať už hledáte nového partnera nebo jen chcete okořenit svůj stávající vztah, pivoňky jsou pro vás ideálními květinami. Platí za symbol lásky a romantiky – vyberte si ideálně červené nebo sytě růžové květy. Červené do vašeho života přilákají novou lásku, růžové posílí tu současnou. Vázu nebo květináč následně umístěte do tzv. milostného kouta, který se nachází vpravo od vchodu.

61f27dea5f7dcblobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Usilujete o povýšení? Podpoří vás orchidej a narcis!

Jste připraveni udělat další krok na kariérním žebříčku? Pak neváhejte a vyberte si za svou „top“ květinu orchidej. Podle feng šuej podporuje právě ta nové příležitosti a pracovní úspěch. Při počínající kariéře, kdy ještě stojíte na startovní čáře, vás podpoří energie bílého narcisu, která vás povede správným směrem. Umístěte je do své pracovny.

wj.jpg
Foto: Shutterstock

Máte potíže s penězi? Řešením jsou cibulové květiny!

Dostali jste se do finanční krize? Zvlášť v posledních měsících jde o jedno z velkých témat. Nečekejte na štěstí v loterii, na cestě k lepším penězům mohou podle feng šuej pomoci chryzantémy, které jsou se svým množstvím okvětních lístků symbolem bohatství. Podobně jsou na tom i cibulové květiny, jako je narcis, tulipán, lilie, mečík a kosatec.

na.jpg
Foto: Shutterstock

Podléháte stresu a neumíte to zastavit? Pomůže chryzantéma!

Když vás život dostává na kolena a světlo na konci tunelu je v nedohlednu, dopřejte si hromadu chryzantém. Feng šuej tvrdí, že tyto květiny podporují klid a rovnováhu. Jde o ideální pomocnice, které vám vnesou klid do unavené duše v době, kdy máte pocit, že se vám váš hektický život vymyká kontrole.

chr.jpg
Foto: Shutterstock

Potřebujete ochránit? Skvěle poslouží ostrý tchynin jazyk!

Tchynin jazyk bývá také známý jako hadí rostlina. Působí dekorativně, zvláštním způsobem ovšem budí i respekt. Její listy jsou ostré a žlutě lemované, bývá nenáročná a hodí se podle feng šuej do prostor, které se neobývají. Odvádí špatnou energii a chrání prostor před nepříznivými vlivy.

61f27f3031ceaobrazek.png
Foto: Shutterstock

Tip na závěr:

Podle feng šuej není vhodné shromažďovat v bytě sušené květiny. Představují uvadající život, úpadek, chřadnutí a smrt. Výjimku tvoří sušené květy s mimořádným osobním významem, obvykle sentimentálního charakteru.

Čtěte také:

Zdroje: funnyhowflowersdothat.co.ukthespruce.com

Reklama