Dobrý den,

tak na toto téma bych mohla možná román napsat. Jsem vdaná 8 let a  jsem původně z vesnice, a tam, jak známo, se výbava připravovala snad už od narození. I mně výbavu začli chystat, snad co jsem se narodila. Mamka ne, ale babičky, znáte to. Jedna byla navíc vedoucí v textilu, takže si pamatuju, jak jsem k Vánocům dostávala utěrky, ručníky, prostěradla a jiné. Musím se přiznat, že jsem jako dítě byla neskutečně zklamaná,  ale dnes si říkam, babičky díky... Naštěstí měly rozum, nebo snad bylo štěstí, že nebylo tenkrát z čeho vybírat, ale v převážné většině to byly věci jednobarevné, nebo modré - moje zamilovaná barva a tak dnes, kdy mám koupelnu do modra, se mi hodí.

Jinak na to šla moje máma. Když jsme si sehnali byt, tak se mě prostě jen zeptala s katalogem v ruce, jaké se mi líbí talíře, hrnce, sklenice a tak dál a všechno jsem si vybrala a ona jen objednala a zaplatila. Zlatá máma...

Brali jsem později, než jsme se stěhovali, takže jsme všem svatebním hostům řekli, že bychom potřebovali korunky na zařízení obýváčku a tak, takže naštěstí se žádné velké hrůzy nekonaly, i když i tak se vyskytly věci, keré prostě rovnou zůstaly u našich a k nám domů jsme je ani nebrali. Například děsuplný obraz nebo třeba dřevěné ruské nádobí a vůbec nejlepší - myslivecké sklenice. Těch jsem se fakt vyděsila a už už letěly do popelnice, ale šetrná babička si je schovala. Nevím, koho tím skvostem podarovala.

No, a kapitola sama pro sebe je tchyně. Když jsme se stěhovali, tak manželovi řekla, že si mě ještě nebere, takže nám všechno (a pořád  jen povídala a povídala a plánovala, co a kde koupí, a slibovala a slibovala...) koupí až k svatbě. A když jsme se vzali, tak řekla, že svatba byla drahá (podotýkám, platili ji naši, jak už to tak na vsi chodí), že už teď bydlíme lépe než ona (a to je fakt) a další takové různé blbosti. Ale nejlepší bylo, že v pondělí po svatbě s tchánem přijeli a chtěli, aby manžel šel za nimi dolů ( bydlíme v druhém patře), že spěchají a nahoru k nám nepůjdou. Manžel se vrátil naprosto v šoku - prý že jsme dostali spoustu peněz a oni by zrovna potřebovali asi tak dvacet tisíc půjčit, chtěli si něco opravit na domě. Prý aby jim to půjčil a mně nic neříkal!!! Tak ten se z toho šoku vzpamatovává snad dodnes.

A tchyně - ta je pořád stejná, razí heslo slibem nezarmoutíš a my se jejím slibům jen smějem. Máme 2 děti, ta starší, sedmiletá Lucinka, už na  to taky přišla, a tchyni nic nevěří, už snad ani není zklamaná a malý 21-měsíční Kryštůfek z toho ještě nemá rozum, ale asi na to taky dojde. Manžel je naštěstí děsně fajn a tchyni neřešíme, prostě jiná už nebude a stejně ji vidíme jen párkrát do roka, tak co...


Tedy dneska se tu ale dozvídáme věci... Samé nepřející a bláznivé matky a tchyně. No, hlavně že to berete s nadhledem. Díky za příspěvek!

Reklama