Naši další čtenářku s nickem Bambulinka1 trápí vztah tchyně k vlastním vnoučatům. Přečtěte si její příspěvek, za který děkujeme.

Milá redakce, od včerejška jsem hodně přemýšlela, jestli k tomuto tématu napsat. Ale nedá mi to. Já sice tchýni jako takovou nemám, ale mám matku přítele, která se považuje skoro za tchýni, babičku mé dcery. Před několika lety, kdy jsem ji poznala, jsem říkala, jak je to super ženská, dnes je to člověk, který mi nic neříká, k němu nemám skoro žádný citový vztah.

Svého přítele jsem poznala v době, kdy mi zemřela maminka, bylo to těžké období, ale seznámil mě se svojí matkou myslela jsem, že v ní najdu druhou matku. Byla skvělá, hodná, ochotná, měla jsem jí ráda. Ale časem se začínaly objevovat různé věcičky, který prostě náš vztah úplně zničily.

Tchýně má 4 děti, rozhodně neměří, stejným metrem všem, nemá ráda nikoho jen svého nejmladšího syna. To je dáreček, nemá práci, má plno dluhů, a ona za něj vše platí, protože on je chudák, má auto, které mu ona koupila ,má notebook, který platí, má vše, nač si vzpomene hlavně exekuce, které opět platí. Náš vztah v podstatě ukončil jeden malér, kdy přítel si nechával posílat výplatu na bratrův účet, na něj přišla exekuce a celá jeho výplata zůstala na zablokovaném účtu.

Je tomu už rok do dnešního dne nemá přítel výplatu, půjčka, která se neplatila díky hlouposti obou vylezla z částy 35 000 na částku 100 000. Pan bratr, jak mu já říkám, pokaždé tvrdi. žel vše je zaplacené buď v klidu, tvrdil, výpisy z účtu nemá, že mu nechodí jen do doby, než se ozval exekutor. Ten mu dal plno šancí, jak dokázat, že částky jsou zaplaceny. Dodnes nejsou zaplacené a nikdy nebyly, prostě neplatil. Tak přítel platí za svoji hloupost a za laksní přístup bratra.

Maminka se ke všemu postavila tak, že všechny peníze, které kdy bratr vydělal, mu zbalila, protože všechno je její a jen dluží a my nic nepotřebujeme. Bratr lže, že nic nevydělává po brigádách, a peníze si nechává a matka platí .

Vztah naší dcery k babičce je takový, že ona ani neví, že má vnučk. Pro ni je jen rozmazlená a nevychovaná. Volá, jen když něco potřebuje, a to se ani nezeptá, jak se malá má, jestli je zdravá nebo něco jiného. Jako by neexistovala. Babička má jiná vnoučata, hlídá Vietnamské děti, to jsou její vnoučata, je z nich nadšená, o ničem jiném neumí mluvit . Jen jak oni jsou šikovní a jak musí jejich rodičům pomoci s vařením a podobně.

Jednou, když se jí její dcera ptala, proč nepohlídá vlastní vnoučata, odpověděla, že kdyby jsme jí dali 8000 jako oni, tak nám je pohlídá.

Vůbec si neuvědomuje, jak ubližuje vlastním vnoučatům, která její lásku neznají. Má 6 vlastních vnoučat a ani jedno z nich si ji jako babičku nikdy snad pořádně neužije. Uznává jen vietnamské děti nikoho jiného. Na narozeniny si na ně teda vzpomene nějakou maličkostí, Vánoce také, ale jinak celý rok jako by děti nebyly.

A největší katastrofou pro mě bylo, když jsme potřebovali dceru pohlídat, protože mi zemřel táta a jako 3 letou jsem ji nechtěla brát s sebou na pohřeb. Chtěli jsme, ať si ji vezme k sobě domů, na to nám odpověděla, že ať se nezlobíme, hlídat nemůže, protože ona tam má vietnamské děti. Tak jsme malou museli dát od bratrance ženě, která byla v 6ti nedělí a sama ještě měla 4 letou holčičku a vše zvládla v pohodě.

Mrzí mě to, moje máma také měla své mouchy, ale vždycky na prvním místě byla vnoučata, od malinka byla u nás. Dnes mají 25 a 24 let, dokonce holka má už své dítě, a není to tak dávno, kdy jsme se ženou mého bratra seděly a povídaly si, jaké to bylo, když byla mamka mezi námi, a jak moc nám chybí, jak si děcka užila různé výlety a vše. Holt každá babička se nemůže pyšnit titulem Naše babička            

Bambulinka1

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Bambulinko1, je smutné, že jsou jí cizí děti přednější než vlastní vnoučata. Ale s tím asi nic nenaděláte

Reklama