„Ke tchyni nemám zrovna dobrý vztah, ale snažím se to skrývat. Ona mě podle mě taky moc nemusí a jen se přetvařuje, paradoxně nás ale s manželem pořád zve na několikahodinové návštěvy. Jako kdyby si chtěla vynucovat naši přítomnost. Když se nám před půl rokem narodila dcera, ještě se to zhoršilo,“ svěřuje se mladá maminka Eliška.

gra.jpg
Foto: Shutterstock

Tchyně od té doby chce, aby k ní mladá rodina chodila pravidelně každý týden na nedělní oběd a v průběhu týdne rodinu obtěžuje svými neplánovanými a nevyžádanými návštěvami. Jde jí hlavně o to, aby mohla trávit co nejvíce času s vnučkou Amálkou, pořád jí nosí nějaké dárky apod. Přestože o to Eliška moc nestojí, její tchyně je malou holčičkou doslova posedlá.

„Nejsem si ale jistá, jestli to dělá kvůli tomu, že Amálku tak strašně miluje. Zčásti to podle mě bere jako závod s mojí mamkou. Přítomnost vlastní maminky totiž vítám mnohem víc a nevadí mi, když po práci zaskočí na krátkou návštěvu, chvilku mi Amálku pohlídá apod. Hlavně ale zná míru, takže sice chodí často, ale opravdu jen na chvíli. A taky se s ní cítím dobře, protože je to prostě moje maminka. Kdežto tchyně bude vždycky jenom návštěva, u které si člověk oddychne, když odejde. Navíc tchyně vždycky akorát sonduje, kolikrát a jak dlouho u nás mamka byla, co malé přinesla apod. a pak se jí snad snaží trumfnout nebo co. A dokonce se s mamkou jednou pohádala, protože chtěly obě hlídat ve stejný den a nedokázaly se dohodnout,“ stěžuje si Eliška.

Té to trochu připadá jako závod babiček. Je sice ráda, že o vnučku mají zájem a chtějí ji hlídat, ale čeho je moc toho je příliš. Mladá maminka proto uvažuje, že nastolí jasná pravidla a zavede návštěvní řád.

„Přijde mi to jako drastické opatření, ale už toho začínám mít plné zuby. Manžel to samozřejmě vůbec neřeší, prý mám být ráda, že nejsem na všechno sama,“ uzavírá Eliška. 

Čtěte také:

Reklama