Příměstský tábor, klasický tábor, společná dovolená u moře a prázdniny na venkově u prarodičů z matčiny strany. Program, který má zajistit hlídání a zábavu dvěma osmiletým chlapcům téměř na celé dva měsíce prázdnin. Chybí jen posledních sedm dní v srpnu, které jsou zatím plonkové.

„Mně i manželovi zbývá už jen poslední týden dovolené, kterou si ale šetříme v prosinci na hory. Jezdíme tam už tradičně s přáteli na takovou mikulášskou akci, takže bychom o to ani letos nechtěli přijít. I kluci se strašně těší. Jenže těžko říct, jak to nakonec dopadne, protože vůbec netuším, co ten poslední prázdninový víkend s kluky. Všechny příměstské i klasické tábory za normální peníze jsou plné, nepodařilo se mi už nic sehnat. Já tedy původně plán samozřejmě měla. Jen by mi do toho tchyně nesměla hodit vidle,“ zlobí se Alena.

tchyne.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Na konci června totiž požádala manželovu matku, zda by si mohla vzít koncem srpna týden dovolené a vnoučata pohlídat. Jenže přišla úplně jiná reakce, než s jakou počítala. Tchyně se omluvila, že dovolenou si šetří na jinou příležitost, takže do práce v létě bude muset.

„Nemůže a tečka! Jakákoli snaha pomoci nám se z její strany absolutně nekonala. Za celé prázdniny si je nevezme ani na jediný den, když nepočítám pár víkendů. To je tedy opravdu úžasná pomoc,“ nedokáže se Alena s odmítnutím smířit. Tím spíš, že její rodiče si kvůli vnoučatům dovolenou vzali. Každý z nich jeden týden tak, aby pokryli hned čtrnáct dní.

„Brali to jako naprostou samozřejmost, že nám pomohou. Vždyť jsou to jejich vnuci! A dobře vědí, jak moc je těžké prázdniny rozplánovat. Vůbec nechápu, že může být tchyně takový sobec. Až bude ona něco chtít, ať se spolehne, že jí vyjdu vstříc,“ dští Alena síru. A dál pátrá, kam by chlapce před koncem prázdnin poslala, aby nemusela obětovat poslední dny své dovolené.

Zdroj informací: respondentka Alena

Čtěte také:

Reklama