Iveta se po dvanácti letech dočkala a její přítel ji požádal u ruku. Po svatbě toužila asi od pěti let a konečně se přání vyplnilo. Byla přesvědčená, že si bere toho pravého a dokonce byla jedna z mála, která vycházela i s jeho rodinou. Pravda, na začátku vztahu to trochu vázlo s jeho maminkou, ale to se postupem času urovnalo a vycházely spolu dobře. Alespoň to tak vypadalo.

648ad7d840b86obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Konečně nadešel ten den, který jsem si představovala už dlouho. Naše svatba se chystala dlouho a nyní to vypadalo, že je vše připravené. Pomáhala mi hlavně moje maminka, sestra a také přítelova sestra. Už od rána jsem byla nervózní, ale vše šlo podle plánu, až do oběda.”

„Moje tchyně se vypařila a všichni ji hledali. Nakonec se našla v docela podroušeném stavu. Říkala jsem si, že to nevadí, tak půjde brzy spát. Jenže jak jsem ji nikdy opilou neviděla, nenapadlo mě, co to může způsobit. Začala vykřikovat před všemi hosty, jak si mě neměl brát, že jsem fúrie a že jestli si myslím, že mě má ráda, tak že jsem na omylu. Koukala jsem s vyvalenýma očima, stydělala jsem se a rudá jsem byla až na zadku. Jakmile jsem se podívala na mého nového manžela, měl sklopené oči a vypadalo to, jako kdyby ho to ani nepřekvapilo. Okamžitě jsem ji vyhodila ze svatby a řekla, že ji mezi námi už nechci vidět. Trochu jsem zpanikařila a místo ovládnutí mi to ujelo.”

Tchyně vyváděla asi hodinu, než se ji povedlo zpacifikovat a odvést na pokoj. Iveta celou hodinu probrečela, protože tohle absolutně nečekala a nedokázala si vysvětlit, co to mělo znamenat. Má ji ráda nebo nemá? Proč ji to teda nikdy nedala najevo? Kamarádi ani příbuzní to naštěstí nekomentovali.

„Dvanáct let žiju s jejím synem a za tu dobu mi ani jednou nedala nijak najevo, že by se mnou měla nějaký problém. Manžel mě utěšoval a vysvětlil mi, že tohle vůbec nedělá, ale když se opije, dělá neuvěřitelné scény, proto si dává maximálně skleničku. Uvědomila jsem si, že jsem ji opravdu nikdy neviděla nějak víc pít, a tak ji opilou neznám.”

„Sice jsem se pak zklidnila, ale celý večer na tohle extempore myslela. Ráno se mi sice omluvila, ale já s ní mluvit nechtěla. Prý si nepamatuje ani to, že jsem ji vyhodila. Zkazila mi celou svatbu a jakmile si na ni vzpomenu, uvidím tchyni a její scénu. Fakt díky. Potřebuji to vstřebat a pak se o tom třeba můžeme pobavit, do té doby ji nechci vidět,” zakončuje Iveta.

Zdroj: respondentka Iveta

Čtěte také: