„Moje tchyně neví o dětech skoro nic, ale tváří se, jak je všeznalá. Osmiměsíční Adélka je podle ní zaostalá a měli bychom ji vzít k odborníkovi. Přitom pediatr na ní nepozoruje nic zvláštního, má prostě svoje tempo,“ tvrdí Markéta.

64008699f3577obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Přestože rodiče Adélu od narození pokládali na chvilku na bříško, holčičce se na něm moc nelíbilo a vždy u toho plakala. Postupem času si ale zvykla a v sedmi měsících se na něj začala sama otáčet. Nejdřív z jedné, ale potom i z druhé strany. Její maminka o ní říká, že rozhodně patří k těm klidnějším a přemýšlivějším miminkům. Do ničeho se nežene a ráda jen tak pozoruje svět kolem sebe.

„Od tchyně pořád poslouchám, že bychom ji měli vzít k neurologovi nebo k jinému odborníkovi. Její syn, můj manžel, se totiž na bříško přetočil už v pěti a půl měsících a hned v šesti zvládnul plazení a v osmi lezl. Adélka se zatím ani o jedno nepokouší, což je podle pediatra v pořádku a má ještě čas. Tchyně ale dokáže akorát srovnávat a nervovat mě. Vnuk její známé totiž tyhle úkony zvládnul podobně rychle jako v dětství manžel,“ popisuje Markéta.

Její tchyně se snaží vnučce všemožně pomoci a do plazení a lezení ji nutí. Když se to holčičce nedaří, po chvíli to vzdá a komentuje slovy: „Já vám říkám, že ta je určitě zaostalá. Kdo to kdy viděl takhle klidné miminko!“ Když se Markéta ohradí, že takové řeči považuje za urážlivé, její tchyně jen mávne rukou. Prý ať počká, na její slova dojde.

„Přijde mi, jako kdyby si snad přála, aby byla dcerka zaostalá a mohla nám vpálit do obličeje, že to říkala. Není to jediná věc, do které nám mluví. Dceři hodně chutnají příkrmy, má velký apetit. Není nijak tlustá, ale je to hezké baculaté miminko,“ uzavírá. 

Zdroj: respondentka Markéta

Čtěte také: