Další příspěvek, který jsem se rozhodla zveřejnit, je od čtenářky, která při výběru jmen pro své děti věděla, že chce ryze česká jména. A ani náhodou nepřistoupila na to, aby se její první dcerka jmenovala po její tchýni:) A jak to bylo u vás milé čtenářky?


 

Jména dětí jsme ani moc nevybírali,  jen jsem chtěli česká,  protože máme ryze české příjmení. Tchýně do nás pořád hučela, že chce, aby se první vnučka jmenovala po ní Květa. No to ani náhodou. Jednak se mi to jméno nelíbilo a navíc naše vzájemné vztahy byly, jsou a budou na bodu mrazu. Zato tchán byl milionový člověk, ale jí se bál a k nám na návštěvy chodil tajně. A tak,  když se narodila první dcera,  dostala jméno po první velké lásce tchána Heleně. Tchýně si dodnes myslí,  že za to může tehdy hodně oblíbená zpěvačka a tchán se v naší Helče viděl.

Podruhé jsem jela do porodnice pro Pavlíka. Byla jsem skálopevně přesvědčená, že to bude kluk, ultrazvuk tehdy ještě nebyl. Ale na sál mě nechtěli pustit, dokud nenapíšu jméno i pro holčičku. Dali mi kalendář a hned v aktuálním týdnu bylo jméno Ivana,  tak jsem ho napsala, abych nezdržovala. A toho Pavlíka nemáme dodnes.

Jedna dcera jela do porodnice pro Pavlíka / jméno po otci dítěte/, ale přijela s Dominikem. Druhá dcera jela pro Natálku a přivezla Ivu. Takže nějaké složité vybírání jmen je asi zbytečné, aspoň u nás to tak bylo.

Datura

Reklama