647471970ea27obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pavel (50)
Máme s manželkou snachu, která s námi nechce mít nic společného, už od začátku. Nechce nás vidět, nechce s námi povečeřet ani nic jiného. Má manželka (její tchyně) je z toho zoufalá, představovala si to jinak a tahle slečna (ještě se nevzali, proto slečna) ji úplně odmítá. Mluvil jsem se synem a je to prý právě kvůli ní. Víte, moje manželka je trochu citlivější a hodně věci řeší, často jí něco rozbrečí a málokdo to ustojí. Možná tam bude ten problém, ale to se nedá nic dělat, tchyně ani snachy se vzájemně nevybírají a měly by se respektovat. U nás to zatím tak nevypadá, ale třeba se to časem zlomí.

Marie (67)
Doopravdy jsem několikrát proklela svoji snachu, ne nehlas před ní, ale jen tak sama pro sebe. Můj syn si opravdu nemohl vybrat hůř. Mají spolu čtyřleté dítě, na které já skoro nesmím sáhnout, natož ho hlídat. Vnučku vychovávají opravdu zvláštně, rozmazlují ji a sama vidím, jaký fracek z ní roste. Na společné obědy se takřka nescházíme, pouze velmi výjimečně a když už se tak stane, většinou se chytneme. Bohužel snacha si mého syna omotala kolem prstu a já nezmůžu nic. Takovou rodinku jsem si nepředstavovala, a to si myslím, že já jako tchyně nejsem nijak hrozná, do ničeho se nepletu, jen bych chtěla vycházet normálně, jenže s ní to nejde.

Vlaďka (70)
Měla jsem kdysi špatný vztah se svojí snachou. Jsem vůdčí typ a jen tak si něco nenechám líbit. Snacha Daniela byla neuvěřitelně drzá, to bylo něco pro ně. Nestyděla se o mé svíčkové říct, že to vypadá, jako by to už někdo jedl a že to nemůže ani pozřít. Dokonce proti mně v jednu dobu poštvala i mého syna, se kterým jsme měli skvělý vztah. Oni spolu už naštěstí nejsou, takže se vše vrátilo do starých kolejí a s rozvodem přišlo i vídání se s mými vnučkami, toho jsem si myslela, že se snad nedožiju. Zkrátka snachy mám v ne příliš lichotivé škatulce. Ale věřím, že ne všechny jsou takové. I já jsem se moc nekamarádila s mou tchyní, takže bůh ví, co si ona, jako o snaše, myslela o mně.

Martina (47)
Žádnou snachu ještě nemám, ale moje kamarádky ano a to, co předvádějí, je opravdu na facku. Absolutní neúcta, nezájem a drzé chování. Doufám, že to tak není všude, ale bohužel já slýchám jen to špatné. Vím, že snachy mluví špatně o tchyních a tchyně zase o snachách, ale tohle je vážně extrém. Tak například snacha mé kamarádky Pavly ji nazvala tlustým vepřem a okomentovala její vzhled tak, že vypadá jako hřib. Má kamarádka to zaslechla, neřekla to přímo jí, ale to je jedno. Copak tohle je chování, které se sluší a patří? Moje další kamarádka Bohdana zase se svojí snachou vychází jen na oko, před ostatními se přetvařují, ale ve finále se v soukromí nemohou ani vystát, protože snacha je údajně hloupá, má nemístné poznámky a myslí si, že sežrala moudrost světa. No, mám se na co těšit.

Ivo (35)
V pozici snachy je moje manželka. A upřímně, nechová se jako nejlepší snacha na světě. Moje maminka je nejhodnější člověk, kterého znám, rýpnout si sice umí, ale která ne. Partnerka o ní často nehezky mluví, což já špatně snáším, ale kolikrát zatnu zuby a vydržím to, protože se nemíním hádat. Někdy manželku trochu usměrním, zvlášť, když to už přehání. Nechápu, co ji moje matka udělala, nejsem si vědom ničeho špatného. No, mám se ještě na co těšit. U nás zatím probíhají všechny společné rodinné večeře a obědy bez nějakého většího problému a hádek, ale co není, může být. 

Zdroj: respondenti redakce

Čtěte také:

Reklama