Proti své tchyni nikdy nemohla říct nic špatného. Nebyly kdovíjaké kamarádky, ale vycházely spolu bez sebemenšího problému. To se nezměnilo, ani když se Radce před pěti roky narodila dcera Michaela. „Milada sice nebyla předpisová babička, Míšu vídala sporadicky, ale její volba. Znám plno rodin, kde babičky nefungují. Jenže když se před dvěma roky narodil Tadeáš, úplně otočila,“ vzpomíná Radka, která se tehdy nestačila divit. Najednou u nich doma vítala tchyni několikrát do měsíce.

Najednou začala mít zájem

Radka už se radovala, jak jí nejspíš došlo, že vnoučata jsou malá jen chvíli. Jenže postupně zjišťovala, že babička nemá zájem o obě děti, pouze o chlapce. „Na procházku chtěla chodit jen s kočárkem, Míšu odmítala. A aby nemusela absolvovat její plačtivé scény, že ji s sebou babička nechce vzít, začala docházet hlavně dopoledne, kdy byla její vnučka ve školce. Bylo mi to děsně líto, vůbec jsem nechápala, co ji k tomu vede. Míša je moc hodná holka. Sice trochu upovídaná, ale žádné zlobidlo,“ popisuje Radka problémy, které postupně gradovaly.
60475ad7e2022obrazek.png
Foto: Shutterstock

Domluvy nepomohly

„Táda pro babičku zůstal číslo jedna. Nejen že trávila čas a hrála si výhradně s ním, ale byl to taky jen on, komu nosila dárečky. Různé mlsky, plyšáky a další hračky. Když se Míša rozbrečela, protože jí to přišlo líto, jen se na ni rozkřikla, že je rozmazlená. Prý ona už má hraček dost a je velká, tak to musí chápat,“ kroutí hlavou Radka. S manželem se tchyni pokoušeli několikrát domluvit, ale marně. Dál okatě preferovala svého vnuka.

Dcera plakala stále častěji

„Míša začala vést řeči, že ji babička nemá ráda. A co že udělala špatného. Častěji večer plakala a já už to nevydržela. Řekla jsem tchyni na rovinu, že jestli se takhle hodlá chovat, ať už k nám nechodí. Samozřejmě s manželovým posvěcením. Ona se urazila a už u nás dva měsíce nebyla. A ne, není to covidovou situací. Tohle ona nikdy neřešila. Sice mě to odcizení mrzí, i kvůli Tádovi, který svou babičku miluje, jenže nechci zničit svou dceru. Pokud si Milada neuvědomí, jak se chová, tak mi tu chybět nebude,“ dodává Radka.

Čtěte také:

Reklama