„Kdyby mi to někdo vyprávěl, potrhala bych se smíchy. A možná bych ani nevěřila, že je něco takového možné,“ říká obchodní zástupkyně Milena ještě před tím, než se pustí do vyprávění. Jenže to, co popisuje, nejsou scénky z akční komedie, ale její skoro každodenní realita. Na každém kroku ji totiž sleduje její tchyně.

„Začalo to před třemi měsíci. Tehdy mě maminka mého muže zaslechla telefonovat s kamarádkou Janou, které už od střední školy říkám Honzo. K tomu se váže taková vtipná historka, ale o to tu teď ale neběží. Zkrátka a dobře, loučila jsem se s ní slovy: „Honzo, zlato, už musím končit. Uvidíme se teda zítra, já už si něco vymyslím.“ Když jsem zahlédla, že si tchyně tuhle větu vyslechla, a viděla její udivený obličej, samozřejmě jsem hned na vysvětlenou dodala, že to byla kamarádka. Jen pokývala hlavou a zmizela. Vyřešené to ale rozhodně nebylo,“ vzpomíná Milena na scénku, která v její příbuzné vyvolala doslova mánii.

5a25274e85621obrazek.png

Hned večer si totiž Milena od manžela vyslechla, že ji jeho maminka obvinila z nevěry. Samozřejmě se jí prý snažil vše vyvrátit. Ona si ale nedala říct. Označila ho za důvěřivého moulu a prohlásila, že mu opatří důkaz. „Jak jsem postupně zjišťovala, nešlo o plané řeči. Ta ženská mě začala regulérně sledovat! Nekecám, fakt. Zpočátku za mnou jezdila svým autem, nebo se schovávala na ulici za noviny. Jakmile mi to došlo, a vypěstovala jsem si ostražitost, začala být její pátrací akce propracovanější. Půjčuje si různá auta, bere si taxíky a dokonce zkouší i různé převleky. Je to regulérní blázen,“ kroutí hlavou Milena, která se tomu zpočátku spíše smála. I když ji nedůvěra tchyně mrzela. Jenže čím déle to trvá, tím je jí detektivka nepříjemnější.

„Nemám se čeho bát, svědomí mám čisté. Ale komu by to šmírování nevadilo? Kamarádky už mi radily, ať ji udám na policii pro stalking. To je samozřejmě nesmysl, vždyť je to manželova maminka! Promluvit si s ní jsem už ale zkoušela několikrát. Neúspěšně. Když ji někde načapám, dělá mrtvého brouka. Vždy jde kolem jen náhodou nebo si vymyslí nějakou historku. Ani její syn jí to nedokázal vymluvit, vzdal to. Prý se asi potřebuje nějak zaměstnat, když šla do důchodu, tak ať jí to dobrodružství dopřeju,“ krčí rameny Milena. Ta doufá, že si její tchyně brzy najde jiné hobby.

Čtěte také:

Uložit

Reklama