„Žijeme ve stejné vesnici jako manželovi rodiče, takže u nich naše děti tráví dost času. Ne že bychom je tam odkládali, jak někoho nejspíš hned napadne, sami chtějí se svými vnoučaty trávit čas. S tím je teď ale nejspíš konec. Alespoň do prázdnin,“ svěřuje se Mirka, maminka šestileté Klárky a čtyřleté Marianky. Důvod je prostý. Tchán s tchyní nechtějí, aby děti příští týden nastoupily do školky.
5ec3c169395b5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Bojí se, že odtamtud přinesou koronavirus, protože malé děti hned všechno chytnou. Obzvláště ty naše. Mají z té nemoci strach, přestože nejsou tak úplně riziková skupina. Není jim ještě ani šedesát. Ale to je jedno, na jednu stranu je chápu. Jenže na tu druhou zase musí pochopit oni mě,“ krčí rameny Mirka, která návrat svých dětí do školky dlouho zvažovala. Důvody „pro“ nakonec převážily.

„Děti se tam těší, potřebují do kolektivu. A na mě šéfová tlačí, abych už nastoupila do práce, když mám teď možnost hlídání holek ve školce. Co jí na to můžu říct? Jiné hlídání nemám, takže jsem je k docházce přihlásila. Tchyně je naštvaná a děti budou nešťastné, že k ní skoro měsíc a půl nemohou. Ale nemám na výběr,“ dodává Mirka.

Čtěte také:

Reklama