„Moje tchyně je v invalidním důchodu kvůli bolavým zádům, takže má hodně volného času, ve kterém je ochotná nám hlídat děti. To je sice super, ale holčičky o to moc nestojí. Pravidelně k ní chodí jednou týdně po škole, ale spíš proto, že je do toho nutím, když u ní ale mají trávit o prázdninách třeba týden, dělají mi hrozné scény. Myslím, že se k nim chová docela hezky, ale je prostě trochu staromódní a přísnější než my s manželem,“ popisuje Erika.

6489e89318ac8obrazek.png
Foto: Shutterstock

Dívky tráví raději čas se svou druhou babičkou, Eričinou matkou, která je také hodně k dispozici, protože pracuje z domova, navíc jen na půl úvazku, a ještě má flexibilní pracovní dobu, takže se do práce může pustit klidně až večer nebo v noci. A aby toho nebylo málo, bydlí ve vedlejší ulici.

„Máma je bohémka, není moc přísná a důsledná, což holkám vyhovuje, navíc je mladší než manželova matka, takže Klárce a Róze stačí. Nedivím se jim, že chtějí na prázdniny radši k ní než ke druhé babičce, ale tchyně si to nenechá vysvětlit. Hrozně s mou matkou bojuje a mě obviňuje z toho, že proti ní holky určitě očkuju. Přitom já dělám pravý opak, každou chvíli jim promlouvám do duše, aby udělaly babičce radost a strávily s ní alespoň jeden týden z prázdnin. Slibuju jim za to hory doly, ale nechtějí se nechat přesvědčit a dělají mi scény. A násilím je tam rozhodně dávat nebudu, nechci, aby z toho měly trauma a pak mi to v dospělosti vyčetly,“ uzavírá Erika.

Zdroj: respondentka Erika

Čtěte také:

Reklama